Taj Mahal
Nové vydanie hry Taj Mahal vracia späť na hernú scénu jednu z najzaujímavejších dražobných hier. Napriek jednoduchým pravidlám prináša skvelý herný zážitok a oprávnene patrí medzi najväčšie autorské skvosty Reinera Kniziu. Herný materiál nového vydania vyzerá nádherne a rýchlo navodí tú správnu atmosféru. Prenesie vás totiž o niekoľko storočí späť a o tisíce kilometrov ďalej až do Indie. Budete používať slony, stavať paláce, ovládať dopravné tepny a bohatnúť z obchodu. Hráči postupne spoločne putujú provinciami a stavajú paláce, ktoré sa snažia prepojiť so svojimi palácmi postavenými v skôr navštívených provinciách. Pred zastávkou v každej provincii prebieha dražba. V každej dražbe je k dispozícii šesť zaujímavých predmetov. Štyri z nich umožňujú pri zisku dvojice rovnakých predmetov prevziať jednu zo štyroch špecifických kariet použiteľných pri dražbách (na rozdiel od normálnych sa po použití nezahadzujú). Ďalej sa draží rôzny tovar (korenie, čaj, ryža a drahokamy) a možnosť postavenia jedného paláce v provincii navyše. Kto vydrží v dražbe dlhšie, väčšinou získa viac, ale dražobné karty doplňuje z menšieho výberu. Vlastný ťah po vystúpení z dražby je veľmi rýchly - postavenie paláca a zobratie dvoch z vyložených kariet do ruky. To spolu s originálnym spôsobom dražby spôsobuje, že dochádza k minimálnym prestojom. Všetci účastníci sú stále "v hre" a odpadajú dlhé pauzy medzi dvoma nasledujúcimi ťahmi jedného hráča. Boduje sa priebežne získaný tovar a postavené paláce. Pozor, nie je to len jednoduché bodovanie bod za kus, ale obe bodovania majú svoje zvláštnosti. Občas sa navyše dajú získať aj dva bonusové body. Partia je stále zaujímavá a dramatická. Hráč môže priebežne meniť svoje plány podľa momentálnej situácie a hlavne podľa kariet, ktoré drží v ruke. Nikto presne nevie, aké úmysly skrývajú súperi. Rozhodnutie padne často až v poslednom ťahu. Herný mechanizmus dobre funguje ako v štyroch, tak aj v piatich hráčoch (v troch už by to asi nebolo úplne ono, ale neskúšal som to). 
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
46,99 €
Dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Nové vydanie hry Taj Mahal vracia späť na hernú scénu jednu z najzaujímavejších dražobných hier. Napriek jednoduchým pravidlám prináša skvelý herný zážitok a oprávnene patrí medzi najväčšie autorské skvosty Reinera Kniziu. Herný materiál nového vydania vyzerá nádherne a rýchlo navodí tú správnu atmosféru. Prenesie vás totiž o niekoľko storočí späť a o tisíce kilometrov ďalej až do Indie. Budete používať slony, stavať paláce, ovládať dopravné tepny a bohatnúť z obchodu. Hráči postupne spoločne putujú provinciami a stavajú paláce, ktoré sa snažia prepojiť so svojimi palácmi postavenými v skôr navštívených provinciách. Pred zastávkou v každej provincii prebieha dražba. V každej dražbe je k dispozícii šesť zaujímavých predmetov. Štyri z nich umožňujú pri zisku dvojice rovnakých predmetov prevziať jednu zo štyroch špecifických kariet použiteľných pri dražbách (na rozdiel od normálnych sa po použití nezahadzujú). Ďalej sa draží rôzny tovar (korenie, čaj, ryža a drahokamy) a možnosť postavenia jedného paláce v provincii navyše. Kto vydrží v dražbe dlhšie, väčšinou získa viac, ale dražobné karty doplňuje z menšieho výberu.

Vlastný ťah po vystúpení z dražby je veľmi rýchly - postavenie paláca a zobratie dvoch z vyložených kariet do ruky. To spolu s originálnym spôsobom dražby spôsobuje, že dochádza k minimálnym prestojom. Všetci účastníci sú stále "v hre" a odpadajú dlhé pauzy medzi dvoma nasledujúcimi ťahmi jedného hráča.

Boduje sa priebežne získaný tovar a postavené paláce. Pozor, nie je to len jednoduché bodovanie bod za kus, ale obe bodovania majú svoje zvláštnosti. Občas sa navyše dajú získať aj dva bonusové body.

Partia je stále zaujímavá a dramatická. Hráč môže priebežne meniť svoje plány podľa momentálnej situácie a hlavne podľa kariet, ktoré drží v ruke. Nikto presne nevie, aké úmysly skrývajú súperi. Rozhodnutie padne často až v poslednom ťahu. Herný mechanizmus dobre funguje ako v štyroch, tak aj v piatich hráčoch (v troch už by to asi nebolo úplne ono, ale neskúšal som to). 

Parametre:
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Reiner Knizia
Rok vydania:
2018
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje