Doba kamenná Junior
Detská verzia obľúbenej rodinnej hry Doba kamenná. Deti precestujú v čase do minulosti, aby spoznali Jonona a Jadu a naučili sa, že život nebol vždy taký jednoduchý ako je dnes. Budú musieť zbierať suroviny, aby vytvorili dobré obydlie pre svoj kmeň.  Podstatne zjednodušená verzia Doby kamennej nepoužíva kocky a systém ukladania členov kmeňa na jednotlivé akčné miesta. Hráči sa pohybujú po kruhu po jednotlivých políčkach, kde ťažia suroviny, menia ich, alebo stavajú domčeky. Spôsob pohybu určujú žetóny, ktoré sú rozmiestnené dookola hernej plochy. Hráč pohne svojou figúrkou na základe otočeného žetónu, buď sa pohne o toľko políčok ako ukazuje žetón alebo sa presunie priamo na miesto, ktoré je zobrazené na žetóne. Použité žetóny ostávajú otočené, až pokiaľ sa neotočí žetón stavby. Vtedy hráč vykoná akciu stavba a potom otočí všetky použité žetóny naspäť lícom dole a naviac dvom žetónom musí vymeniť miesta. Hra tak podporuje u detí rozvoj pamäti. Hra obsahuje krásne veľké drevené komponenty, ktoré sa budú určite deťom páčiť. 
Odporúčaný vek:
5 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
23,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Detská verzia obľúbenej rodinnej hry Doba kamenná. Deti precestujú v čase do minulosti, aby spoznali Jonona a Jadu a naučili sa, že život nebol vždy taký jednoduchý ako je dnes. Budú musieť zbierať suroviny, aby vytvorili dobré obydlie pre svoj kmeň. 

Podstatne zjednodušená verzia Doby kamennej nepoužíva kocky a systém ukladania členov kmeňa na jednotlivé akčné miesta. Hráči sa pohybujú po kruhu po jednotlivých políčkach, kde ťažia suroviny, menia ich, alebo stavajú domčeky. Spôsob pohybu určujú žetóny, ktoré sú rozmiestnené dookola hernej plochy. Hráč pohne svojou figúrkou na základe otočeného žetónu, buď sa pohne o toľko políčok ako ukazuje žetón alebo sa presunie priamo na miesto, ktoré je zobrazené na žetóne. Použité žetóny ostávajú otočené, až pokiaľ sa neotočí žetón stavby. Vtedy hráč vykoná akciu stavba a potom otočí všetky použité žetóny naspäť lícom dole a naviac dvom žetónom musí vymeniť miesta. Hra tak podporuje u detí rozvoj pamäti. Hra obsahuje krásne veľké drevené komponenty, ktoré sa budú určite deťom páčiť. 

Obsah hry:

hrací plán
4 dediny
35 žetónov
24 veľkých drevených figúrok a surovín
pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
5+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Marco Teubner
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Kikus
17.8.2019
Milá hra pre deti, precvičí pamäť, strategické myslenie a tak trochu aj skodenie súperom. Obsahuje dosť veľké komponenty, čiže by som povedala, že ak sú detičky na svoj vek vyspelejšie kľudne môžete skúsiť už od 4 rokov (nehrozí žeby zjedli alebo ľahko stratili herny materiál).
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje