Dračí strážce
V krásnej rodinnej hre plnej princezien, rytierov a pokladov Dračí strážce pre 3-7 hráčov sa stávate pomocníkmi draka, snažiaceho sa uchrániť svoje poklady, ako aj princeznú pred nájazdami zúrivých rytierov. Títo sa z nejakého dôvodu rozhodli, že práve váš hrad má byť cieľom ich výprav a chcú vyplieniť vaše komnaty. V priebehu hry využívate rôzne akčné karty, či manévre na obranu vášho hradu. Jediný problém je, že hráči sa nemôžu nijak dohovárať a predsa musia spolupracovať. V skrytosti si vyberiete, ako chcete, aby sa drak hýbal. Následne keď to spravia všetci, karty sa naraz otočia a drak sa pohne. Máte možnosť vybrať si vždy zo základnej a pokročilej verzie hry. Okrem toho modulárny plán zvyšuje variabilitu a možnosti hrania.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
3-7 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
24,99 €
Dostupné od 13.12.2023
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Dostupné od 13.12.2023
Predajňa BB: Dostupné od 13.12.2023
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V krásnej rodinnej hre plnej princezien, rytierov a pokladov Dračí strážce pre 3-7 hráčov sa stávate pomocníkmi draka, snažiaceho sa uchrániť svoje poklady, ako aj princeznú pred nájazdami zúrivých rytierov. Títo sa z nejakého dôvodu rozhodli, že práve váš hrad má byť cieľom ich výprav a chcú vyplieniť vaše komnaty.

V priebehu hry využívate rôzne akčné karty, či manévre na obranu vášho hradu. Jediný problém je, že hráči sa nemôžu nijak dohovárať a predsa musia spolupracovať. V skrytosti si vyberiete, ako chcete, aby sa drak hýbal. Následne keď to spravia všetci, karty sa naraz otočia a drak sa pohne.

Máte možnosť vybrať si vždy zo základnej a pokročilej verzie hry. Okrem toho modulárny plán zvyšuje variabilitu a možnosti hrania.

Obsah hry:

1 stredová doska s pevnosťou
4 obojstranné herné dosky s cestami
1 žetón prvého hráča
10 figúrok rytierov
1 figúrka draka
11 plastových stojančekov
7 sád akčných kariet
12 kariet pohybu
9 doštičiek manévrov
2 žetóny pokročilých manévrov
4 žetóny dohovoru
1 presýpacie hodiny
pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
3-7 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Arthur Viennot
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje