Dune: A Game of Conquest and Diplomacy (EN)
Zažite jeden z najznámejších sci-fi príbehov všetkých čias! Dune: A Game of Conquest and Diplomacy stavia na 40 rokoch vývoja, zdokonaľovania a evolúcie z pôvodnej klasickej hry. Má rovnakú, obľúbenú DNA, chuť, napätie a témy, ale s novým dizajnom hernej dosky, intenzívnejším napätím, novými zjednodušenými pravidlami a novým trhovým balíčkom, z ktorého si môžete kupovať herné výhody. Úplne nový režim pre dvoch hráčov taktiež otvára nové príležitosti, vďaka čomu je hra prístupnejšia aj pre tých najpríležitostnejších hráčov. V Dune prevezmete kontrolu nad jednou zo štyroch veľkých frakcií – rod Atreides, rod Harkonnen, fremeni, či Impérium. Všetky frakcie súperia o kontrolu nad najcennejším zdrojom vo vesmíre: melanžou, tajomným korením, ktoré sa dá nájsť len za veľkú cenu na planéte Arakkis. Dopravte svoje sily na Arakkis, zbierajte korenie, ovládnite pevnosti a zničte svojich nepriateľov. Kto bude ovládať Dunu? Ty ostáva vo vašich rukách! Hra sa hrá vo viacerých fázach, z ktorých niektoré nemajú špecifické akcie pre hráča. Napríklad vo fáze Spice sa ťahá karta Spice Blow a korenie sa pridáva na hraciu plochu na dvoch územiach, alebo čelíte útoku gigantického púštneho červa. V kartovej fáze si každý hráč potiahne až 4 bojové karty a potom si môže zakúpiť až 3 Trhové karty v hodnote 2 korení. Vo fáze prepravy a pohybu sa hráči striedajú pri pridávaní síl na hraciu dosku a potom v pohybe síl na hracej ploche. Hra sa hrá na 3 až 5 kôl. Počnúc 3. kolom sa hra môže skončiť, ak hráč na konci kola obsadí 3 pevnosti. Ak sa to nepodarí žiadnemu z hráčov ani na konci 5. kola, vyhráva hráč s najväčším počtom korení (každá obsadená pevnosť, ktorú sa počíta ako 5 korení).
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
20-60 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
46,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Zažite jeden z najznámejších sci-fi príbehov všetkých čias!

Dune: A Game of Conquest and Diplomacy stavia na 40 rokoch vývoja, zdokonaľovania a evolúcie z pôvodnej klasickej hry. Má rovnakú, obľúbenú DNA, chuť, napätie a témy, ale s novým dizajnom hernej dosky, intenzívnejším napätím, novými zjednodušenými pravidlami a novým trhovým balíčkom, z ktorého si môžete kupovať herné výhody. Úplne nový režim pre dvoch hráčov taktiež otvára nové príležitosti, vďaka čomu je hra prístupnejšia aj pre tých najpríležitostnejších hráčov.

V Dune prevezmete kontrolu nad jednou zo štyroch veľkých frakcií – rod Atreides, rod Harkonnen, fremeni, či Impérium. Všetky frakcie súperia o kontrolu nad najcennejším zdrojom vo vesmíre: melanžou, tajomným korením, ktoré sa dá nájsť len za veľkú cenu na planéte Arakkis. Dopravte svoje sily na Arakkis, zbierajte korenie, ovládnite pevnosti a zničte svojich nepriateľov. Kto bude ovládať Dunu? Ty ostáva vo vašich rukách!

Hra sa hrá vo viacerých fázach, z ktorých niektoré nemajú špecifické akcie pre hráča. Napríklad vo fáze Spice sa ťahá karta Spice Blow a korenie sa pridáva na hraciu plochu na dvoch územiach, alebo čelíte útoku gigantického púštneho červa. V kartovej fáze si každý hráč potiahne až 4 bojové karty a potom si môže zakúpiť až 3 Trhové karty v hodnote 2 korení. Vo fáze prepravy a pohybu sa hráči striedajú pri pridávaní síl na hraciu dosku a potom v pohybe síl na hracej ploche.

Hra sa hrá na 3 až 5 kôl. Počnúc 3. kolom sa hra môže skončiť, ak hráč na konci kola obsadí 3 pevnosti. Ak sa to nepodarí žiadnemu z hráčov ani na konci 5. kola, vyhráva hráč s najväčším počtom korení (každá obsadená pevnosť, ktorú sa počíta ako 5 korení).

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
20-60 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Eberle, Olotka, Kittredge, Reda, Olotka
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje