Gloomhaven CZ
Gloomhaven CZ je epická kooperatívna fantasy hra, v ktorej si vyberiete svojho hrdinu a postupne odhaľujete jeho vlastný príbeh. Hrdinovia cestujú po svete, získavajú nové schopnosti, preskúmavajú nové miesta, dostávajú sa do rôznych situácií a sú súčasťou zaujímavých udalostí. Hra je scenárová, záleží na rozhodnutiach hráčov ako sa bude celý príbeh vyvíjať. S Gloomhaven vás určite čaká nezabudnuteľný a jedinečný zážitok.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90-150 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
124,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Gloomhaven CZ je epická kooperatívna fantasy hra, v ktorej si vyberiete svojho hrdinu a postupne odhaľujete jeho vlastný príbeh. Hrdinovia cestujú po svete, získavajú nové schopnosti, preskúmavajú nové miesta, dostávajú sa do rôznych situácií a sú súčasťou zaujímavých udalostí. Hra je scenárová, záleží na rozhodnutiach hráčov ako sa bude celý príbeh vyvíjať.

S Gloomhaven vás určite čaká nezabudnuteľný a jedinečný zážitok.

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90-150 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Isaac Childres
Rok vydania:
2019
Hodnotenie hry
Aragon
23.6.2020
Tak konečne sa dostávam k hodnoteniu Gloomhavenu. Musím uznať, že táto hra je skutočne EPICKÁ. Má pomerne príjemný príbeh, prevedenie figúrok je nádherné (pozriete sa na ne a hovoria Vám: Nafarbi ma, nech ešte viac vyniknem). Páčia sa mi hexové mapy z kvalitného kartónu. Zároveň, mechanika hry nie je nijak komplikovaná, kartový systém je dobrý, a najviac Vás asi štve, keď postúpite na novú úroveň hrdinu a chceli by ste si doplniť a nie vymeniť karty :-D. Táto hra je LEGACY - to znamená, že postupne, ako pokračujete v príbehu, sa Vám ďalšie scénare otvárajú, rovnako pri splnení veľkých úloh hrdinov (každý ma vlastný príbeh, čo je PECKA), získate prístup k ďalším zapečateným hrdinom a tak ďalej.... no proste úžasný svet. Trochu môžem povedať za seba, že ma mierne sklamalo prevedenie kartónu a stojančekov u potvor a nepriateľov. Pomerne ľahko sa ničia, hlavne ak si nedávate pozor, ale na druhej strane - na tejto hre je toľko úžasných vecí, že sa s tým kľudne zmierite a ste opatrní, pri chystaní hry. A čo sa týka prípravy - to je trochu komplikovanejšie, príprava hry (resp. scenára) Vám môže trochu potrvať, ale stojí to za to. Nakoniec ešte spomeniem, krásnu veľkú mapu, do ktorej si nalepujete úspechy a obrázky splnených lokácií, takže sa Vám postupne stáva tá mapa krajšia a farebnejšia. Táto hra skutočne STOJÍ ZA TO. Nebojte sa investovať do nej, je to hra na hodiny a hodiny hrania (Ja ju už hrám rok a vždy keď mám čas tak idem do nej). Za tie peniaze ZÍSKATE veľkú krabicu nadupanú obsahom, príbehmi a najviac Vás budú lákať zapečatené obálky :-D. Pri kúpe odporúčam ešte dokúpiť si organizér, ktorý je potrebný pre sprehľadnenie a rýchlejšie rozloženie hry (a musím uznať, že ten drevotrieskový je skvelý a kvalitný), a zároveň dokúpiť si hneď na začiatku Odstraniteľné nálepky, keby ste si to niekedy chceli zahrať v inej partii alebo proste opakovane hrať za napríklad iných hrdinov, ktorí urobia iné rozhodnutia. V skratke: CHOĎTE DO TOHO, je to úžasný svet, skvelá hra. A skutočne tie peniaze neľutujem a teším sa na nové rozšírenie (Forgotten Circles), ktoré sa chystá už aj preložené do češtiny.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Gloomhaven Insert (Folded Space)
skladom, odosielame čo najskôr
33,99 €
Gloomhaven: Full Scenery Pack 3dPrint (139 ks)
skladom posledné kusy
139,99 €
Gloomhaven CZ - Sada odlepiteľných samolepiek
skladom, odosielame čo najskôr
9,99 €
Gloomhaven - Organizér na herné komponenty
momentálne nedostupné
54,99 €
Organizér Gloomhaven + Forgotten Circle (insert)
skladom posledné kusy
66,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje