Prekabáť lišiaka (Fuchs du hast das gestohlen)
Prekabáť lišiaka (Fuchs du hast das gestohlen) je zábavná hra pre celú rodinu o tom, ako prekabátiť líšku. Kohút Hans si dobre stráži svoj dvor a všetky svoje sliepky, ale občas sa mu do dvora vkradne nevítaný hosť - lišiak, ktorý má zálusk na sliepky. A vtedy začína naháňačka a pátranie po zlodejovi. V každom ťahu sa hráč snaží vyduriť jednu líšku z nory, zatiaľ čo durhý hráč hádže kockou a za každý symbol kohúta na kocke sa posunie s kohútom bližšie k večeru. A všetci vieme, že večer sa hľadá ťažko... V priebehu hry čakajú na hráčov aj rôzne úlohy pri otváraní malých dvierok na líščej nore. Hra celkovo precvičí motoriku a šikovnosť detí. V závere hry sa rozhodne, či sa zlodeja niekomu podarilo chytiť alebo či ušiel. Pri hľadaní toho pravého zlodeja vám pomôžu malí zvierací kamaráti.
Odporúčaný vek:
5 rokov
Dĺžka hry:
15-25 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
24,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Prekabáť lišiaka (Fuchs du hast das gestohlen) je zábavná hra pre celú rodinu o tom, ako prekabátiť líšku. Kohút Hans si dobre stráži svoj dvor a všetky svoje sliepky, ale občas sa mu do dvora vkradne nevítaný hosť - lišiak, ktorý má zálusk na sliepky. A vtedy začína naháňačka a pátranie po zlodejovi.

V každom ťahu sa hráč snaží vyduriť jednu líšku z nory, zatiaľ čo durhý hráč hádže kockou a za každý symbol kohúta na kocke sa posunie s kohútom bližšie k večeru. A všetci vieme, že večer sa hľadá ťažko...

V priebehu hry čakajú na hráčov aj rôzne úlohy pri otváraní malých dvierok na líščej nore. Hra celkovo precvičí motoriku a šikovnosť detí. V závere hry sa rozhodne, či sa zlodeja niekomu podarilo chytiť alebo či ušiel. Pri hľadaní toho pravého zlodeja vám pomôžu malí zvierací kamaráti.

Obsah hry:

·         1retiazka s 1 kľúčom a 2 krúžkami

·         1 kocka (3 strany so symbolom kohúta, 3 strany bez symbolu)

·         1 figúrka kohúta Hansa

·         1 doska líščej nory a 16 dvierok

·         16 líšok

·         1 obojstranná doska cestičky

·         8 kariet s nápovedou

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
15-25 min.
Odporúčaný vek:
5+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Inka Brand, Markus Brand
Rok vydania:
2017
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje