Scrabble Original (SK verzia)
Slovenská verzia obľúbenej a dnes už klasickej spoločenské hry! Hráči sa snažia na hracej ploche vytvárať pomocou písmen z vlastnej zásoby slová. Slová musia nadväzovať na tie, ktoré boli umiestnené skôr, podobne ako v krížovke. Podľa dĺžky a použitých písmen je slovo ohodnotené. Niektoré políčka na hracej ploche sú naviac bodovo zvýhodnené, čo vám môže pri správnej stratégii priniesť poriadne navýšenia skóre! Vyhráva hráč s najvyšším počtom bodov. Aktuálne vydanie hry Scrabble obsahuje aj rodinnú kooperatívnu verziu, v ktorej musíte ako tím plniť úlohy na kartičkách, ako napríklad: Zahrajte slovo, ktoré obsahuje dve rovnaké spoluhlásky, či Zahrajte zvislé slovo a podobne! Ak splníte úlohy na 20 kartách, vyhrávate.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
31,99 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Slovenská verzia obľúbenej a dnes už klasickej spoločenské hry!

Hráči sa snažia na hracej ploche vytvárať pomocou písmen z vlastnej zásoby slová. Slová musia nadväzovať na tie, ktoré boli umiestnené skôr, podobne ako v krížovke. Podľa dĺžky a použitých písmen je slovo ohodnotené. Niektoré políčka na hracej ploche sú naviac bodovo zvýhodnené, čo vám môže pri správnej stratégii priniesť poriadne navýšenia skóre! Vyhráva hráč s najvyšším počtom bodov.

Aktuálne vydanie hry Scrabble obsahuje aj rodinnú kooperatívnu verziu, v ktorej musíte ako tím plniť úlohy na kartičkách, ako napríklad: Zahrajte slovo, ktoré obsahuje dve rovnaké spoluhlásky, či Zahrajte zvislé slovo a podobne! Ak splníte úlohy na 20 kartách, vyhrávate.

Obsah hry:
  • obojstranný hrací plán
  • 4 stojany na písmená
  • 110 plastových písmen
  • plátené vrecko
  • 56 kariet
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60-90 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Alfred Mosher Butts
Rok vydania:
1948
Hodnotenie hry
Andrea
22.12.2014
Zakupila som si prednedavnom slovensku verziu Scrabble a pri prvom hrani som zistila, ze su tam zahrnute pismena Q a W, ktore sa v slovenskom jazyku nepouzivaju (nenajdete ich v ziadnej verzi slovniku, q je ekvivalentom kv a nemoze sa namiesto toho pouzit a w je v slovencine iba ako v. Oproti predchadzajucej slovenskej verzii tam teda z nejakeho dovodu pribudli navyse a zaroven sa zmenilo aj bodove hodnotenie pismen (k horsiemu).
Silvia
6.6.2018
neviem, čo riešite, uvedené písmená vždy boli súčasťou slovenskej abecedy
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje