Terra Mystica
Terra Mystica je jednou z najlepších civilizačných hier posledných rokov. Mystický svet so sebou prináša až 14 rôznych národov (7 obojstranných hráčskych doštičiek). Každý má svoje špecifické výhody a je viazaný na krajinu určitého typu, na tej môže stavať jednotlivé budovy a celé mestá. Blízkosť ostatných národov v krajine na jednej strane obmedzuje možnosti rozvoja vášho národa, na druhej strane prináša možnosť čerpania energie a zľavu pri stavbe obchodných centier. Počas hry môžete získať 12 rôznych trvalých výhod, v každom kole si vyberáte jeden z troch bonusov z ponuky (celkovo ich je v hre 9) a počas kola je k dispozícii šestica akcií, za ktoré míňate energiu aktivovanú v hre. Naviac každé kolo prináša body za jednu z činností rozvíjajúcich vašu rasu (premenu terénu, stavbu usadlostí, obchodných centier, pevností či svätyní alebo vznik mesta). Množstvo národov a ďalšie parametre špecifické pre každú partiu dávajú hre obrovskú variabilitu. Aj keď hra Terra Mystica môže vyzerať zložito, má jednoduché pravidlá a využívanie efektov a schopností je zrozumiteľne znázornené jednoduchými ikonami. Skvele je vyriešená interakcia hráčov, ktorí si priamo neškodia (nemusíte sa báť, že prídete o budovy, či peniaze), ale výrazne sa navzájom ovplyvňujú. Aj keď väčšinu času strávite hľadením na svoju hráčsku doštičku a uvažovaním nad možnosťami a plánmi, správny odhad cieľov súperov môže byť rozhodujúcim faktorom k víťazstvu. Terra Mystica je naozaj vydarená hra, ktorej ľahko prepadnete a odporúčame ju všetkým priaznivcom strategických civilizačných hier!
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
100 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
45,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Terra Mystica je jednou z najlepších civilizačných hier posledných rokov. Mystický svet so sebou prináša až 14 rôznych národov (7 obojstranných hráčskych doštičiek). Každý má svoje špecifické výhody a je viazaný na krajinu určitého typu, na tej môže stavať jednotlivé budovy a celé mestá. Blízkosť ostatných národov v krajine na jednej strane obmedzuje možnosti rozvoja vášho národa, na druhej strane prináša možnosť čerpania energie a zľavu pri stavbe obchodných centier.

Počas hry môžete získať 12 rôznych trvalých výhod, v každom kole si vyberáte jeden z troch bonusov z ponuky (celkovo ich je v hre 9) a počas kola je k dispozícii šestica akcií, za ktoré míňate energiu aktivovanú v hre. Naviac každé kolo prináša body za jednu z činností rozvíjajúcich vašu rasu (premenu terénu, stavbu usadlostí, obchodných centier, pevností či svätyní alebo vznik mesta). Množstvo národov a ďalšie parametre špecifické pre každú partiu dávajú hre obrovskú variabilitu.

Aj keď hra Terra Mystica môže vyzerať zložito, má jednoduché pravidlá a využívanie efektov a schopností je zrozumiteľne znázornené jednoduchými ikonami. Skvele je vyriešená interakcia hráčov, ktorí si priamo neškodia (nemusíte sa báť, že prídete o budovy, či peniaze), ale výrazne sa navzájom ovplyvňujú. Aj keď väčšinu času strávite hľadením na svoju hráčsku doštičku a uvažovaním nad možnosťami a plánmi, správny odhad cieľov súperov môže byť rozhodujúcim faktorom k víťazstvu.

Terra Mystica je naozaj vydarená hra, ktorej ľahko prepadnete a odporúčame ju všetkým priaznivcom strategických civilizačných hier!

Obsah hry:

1 herný plán kontinentu Terra Mystica, 7 obojstranných doštičiek národov, 1 plán kultov, 1 drevená figúrka začínajúceho hráča, 65 drevených kocôčok robotníkov, 65 drevených kryštálov energie, 150 žetónov peňazí, 56 obojstranných doštičiek krajiny, 83 ďalších kartónových žetónov, 238 drevených hracích kameňov (v siedmych farbách), pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
100 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jens Drögemüller, Helge Ostertag
Rok vydania:
2013
Hodnotenie hry
LeGeek
10.8.2015
Skvela strategicka hra narocna na cas a na premyslajucich ludi.. Neomrzi ani po desiatkach odohranych partiach. Odporucam!
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Terra Mystica: Sonderlandschaften (mini expansion)
skladom, odosielame čo najskôr
3,99 €
Terra Mystica: Oheň a led
skladom, odosielame čo najskôr
29,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje