Trans Európa
Nové vydanie legendárnej hry. Herný plán je obojstranný a obsahuje okrem mapy Európy aj mapu Ameriky, takže dostanete v jednej krabici v podstate dve hry. Železnice zažívajú rozkvet. Mestá sú prepájané a podnikateľský duch motivuje mnohých hráčov zapojiť sa do tejto veľkej hry - vystavať železničnú trať po celom kontinente. Hrací plán znázorňuje Európu/Ameriku s kľúčovými mestami. Každý hráč sa stáva manažérom, ktorý má za úlohu prepojiť železnicou päť miest (tie si vylosuje na začiatku). Aby to nebolo také jednoduché, každé z nich leží v inej časti kontinentu. V každom ťahu môže staviteľ predĺžiť svoju trať podľa obtiažnosti terénu o jeden alebo dva úseky. Hráči si môžu úlohu zjednodušiť využitím tratí postavených súpermi. Akonáhle sa dve železnice spoja, môžu obaja hráči pokračovať v stavbe z ľubovoľného bodu na spojenej trati. Takto sa môžu postupne pripojiť trate všetkých hráčov. Manažér, ktorý prvý prepojí svojich päť miest, vyhral dané kolo hry. Jedna partie sa skladá z niekoľkých kôl. V každom si menej úspešní stavitelia železníc pripíšu toľko trestných bodov, koľko im chýba k pripojeniu zostávajúcich miest. Keď niečia lokomotíva na bodovacej tabuľke príde na koniec, hra končí. Víťazom je samozrejme hráč, ktorý trestných bodov získal najmenej. A čím si Vás táto hra vlastne môže získať? Predovšetkým svojou jednoduchosťou. Vysvetlenie a pochopenie pravidiel je otázkou dvoch minút. Samotná hra je veľmi svižná a napínavá. Ani sa nenazdáte a je koniec. A máte chuť hrať ju znova. Ak Vám nevadí viac náhody v hre (aspoň môže občas vyhrať mladšia sestra alebo napríklad osemročný syn), kúpou rozhodne chybu neurobíte. Hru môžeme vrelo odporučiť hlavne rodinám s deťmi.  
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
26,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Nové vydanie legendárnej hry. Herný plán je obojstranný a obsahuje okrem mapy Európy aj mapu Ameriky, takže dostanete v jednej krabici v podstate dve hry.

Železnice zažívajú rozkvet. Mestá sú prepájané a podnikateľský duch motivuje mnohých hráčov zapojiť sa do tejto veľkej hry - vystavať železničnú trať po celom kontinente.

Hrací plán znázorňuje Európu/Ameriku s kľúčovými mestami. Každý hráč sa stáva manažérom, ktorý má za úlohu prepojiť železnicou päť miest (tie si vylosuje na začiatku). Aby to nebolo také jednoduché, každé z nich leží v inej časti kontinentu. V každom ťahu môže staviteľ predĺžiť svoju trať podľa obtiažnosti terénu o jeden alebo dva úseky.

Hráči si môžu úlohu zjednodušiť využitím tratí postavených súpermi. Akonáhle sa dve železnice spoja, môžu obaja hráči pokračovať v stavbe z ľubovoľného bodu na spojenej trati. Takto sa môžu postupne pripojiť trate všetkých hráčov.

Manažér, ktorý prvý prepojí svojich päť miest, vyhral dané kolo hry. Jedna partie sa skladá z niekoľkých kôl. V každom si menej úspešní stavitelia železníc pripíšu toľko trestných bodov, koľko im chýba k pripojeniu zostávajúcich miest. Keď niečia lokomotíva na bodovacej tabuľke príde na koniec, hra končí. Víťazom je samozrejme hráč, ktorý trestných bodov získal najmenej.

A čím si Vás táto hra vlastne môže získať? Predovšetkým svojou jednoduchosťou. Vysvetlenie a pochopenie pravidiel je otázkou dvoch minút. Samotná hra je veľmi svižná a napínavá. Ani sa nenazdáte a je koniec. A máte chuť hrať ju znova.

Ak Vám nevadí viac náhody v hre (aspoň môže občas vyhrať mladšia sestra alebo napríklad osemročný syn), kúpou rozhodne chybu neurobíte. Hru môžeme vrelo odporučiť hlavne rodinám s deťmi.

 

Obsah hry:

1 obojstranný hrací plán, 85 koľajníc, 12 figúrok, 70 mestkých a špeciálnych kariet, pravidlá hry

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Franz-Benno Delong
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
39,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje