Jízdenky, prosím! USA (Ticket to Ride)
Jízdenky, prosím! USA (Ticket to Ride) je veľmi obľúbená a oceňovaná hra, ktorá je určená nielen pre milovníkov železníc! Hlavným cieľom hry je získať v jej priebehu čo najviac bodov prostredníctvom stavania železničných tratí, a teda prepájanie jednotlivých miest v Severnej Amerike. Každý hráč ovláda vlastnú sieť tratí. V hre sa snažíte vybudovať čo najrozsiahlejšiu železničnú sieť medzi mestami, ktoré ste si na začiatku alebo počas hry vylosovali z kariet železničných tratí. Získavate body za vybudovanie tratí medzi jednotlivými mestami. Čím dlhšiu trať vybudujete, tým viac bodov získate. Na hernom pláne sú niektoré mestá spojené jednou alebo dvomi spojnicami dlhými 1 - 6 políčok. Niektoré spojnice sú šedé (neutrálne), iné majú jednu z 8 farieb. Každá trať prináša vlastníkovi body. Čím je dlhšia, tým viac bodov pre železničného magnáta. Body môžete získať aj pomocou cestovných lístkov. Každý hráč začína s dvomi lístkami a v priebehu hry môže získať ďalšie. Na nich sú vždy uvedené dve mestá, ktoré treba spojiť a body, ktoré za trať získate.  Počas celej hry sa hráči snažia tajiť plány pred ostatnými a využiť získané prostriedky k obsadeniu tratí. 
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
53,31 €
35,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Jízdenky, prosím! USA (Ticket to Ride) je veľmi obľúbená a oceňovaná hra, ktorá je určená nielen pre milovníkov železníc! Hlavným cieľom hry je získať v jej priebehu čo najviac bodov prostredníctvom stavania železničných tratí, a teda prepájanie jednotlivých miest v Severnej Amerike.

Každý hráč ovláda vlastnú sieť tratí. V hre sa snažíte vybudovať čo najrozsiahlejšiu železničnú sieť medzi mestami, ktoré ste si na začiatku alebo počas hry vylosovali z kariet železničných tratí. Získavate body za vybudovanie tratí medzi jednotlivými mestami. Čím dlhšiu trať vybudujete, tým viac bodov získate. Na hernom pláne sú niektoré mestá spojené jednou alebo dvomi spojnicami dlhými 1 - 6 políčok. Niektoré spojnice sú šedé (neutrálne), iné majú jednu z 8 farieb. Každá trať prináša vlastníkovi body. Čím je dlhšia, tým viac bodov pre železničného magnáta. Body môžete získať aj pomocou cestovných lístkov. Každý hráč začína s dvomi lístkami a v priebehu hry môže získať ďalšie. Na nich sú vždy uvedené dve mestá, ktoré treba spojiť a body, ktoré za trať získate. 

Počas celej hry sa hráči snažia tajiť plány pred ostatnými a využiť získané prostriedky k obsadeniu tratí. 

Obsah hry:

1 herný plán
240 farebných vláčikov
110 kariet vláčikov
30 kariet cieľových staníc
1 karta so stručným prehľadom
5 drevených bodovacích žetónov
české a slovenské pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Alan R. Moon
Rok vydania:
2019
Herné rozšírenia
Jízdenky, prosím! Asie
skladom posledné kusy
29,99 €
Jízdenky, prosím! Play Pink (PL)
skladom, odosielame čo najskôr
6,99 €
Jízdenky, prosím! Japonsko a Itálie
skladom, odosielame čo najskôr
32,99 €
Obaly Gamegenic Ticket to Ride Art sleeves (152ks)
skladom posledné kusy
13,99 €
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
39,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje