Great Western Trail: Cesta na západ
Amerika v 19. storočí. V úlohe rančera pravidelne ženiete svoje stáda z Texasu do Kansas City, kde ich nakladáte na vlak. Musíte zvieratá udržiavať v dobrom stave a dômyselne využívať budovy pozdĺž cesty. Tiež si potrebujete najímať schopných mužov - kovbojov, remeselníkov a inžinierov. Ak sa dokážete o svoje stáda dobre postarať, šikovne využijete ponúkané príležitosti a vyhnete sa nebezpečeným nástrahám cesty, určite zvíťazíte. Great Wester Trail je mimoriadna hra najmä pre skúsených hráčov ponúkajúca veľké strategické možnosti, v ktorej budete musieť prijímať neľahké rozhodnutia. Pravidlá na stiahnutie
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
75-150 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý

Ak si objednáte hry od vydavateľstva MINDOK za viac ako 30, 60 či 120 eur, môžete si vybrať nádherné darčeky zadarmo (viac v blogu).

36,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Amerika v 19. storočí. V úlohe rančera pravidelne ženiete svoje stáda z Texasu do Kansas City, kde ich nakladáte na vlak. Musíte zvieratá udržiavať v dobrom stave a dômyselne využívať budovy pozdĺž cesty. Tiež si potrebujete najímať schopných mužov - kovbojov, remeselníkov a inžinierov. Ak sa dokážete o svoje stáda dobre postarať, šikovne využijete ponúkané príležitosti a vyhnete sa nebezpečeným nástrahám cesty, určite zvíťazíte. Great Wester Trail je mimoriadna hra najmä pre skúsených hráčov ponúkajúca veľké strategické možnosti, v ktorej budete musieť prijímať neľahké rozhodnutia.

Pravidlá na stiahnutie

Obsah hry:
 • herný plán
 • 4 dosky hráčov
 • 92 kariet kráv
 • 28 kariet úloh
 • 54 doštičiek pracovníkov
 • 18 doštičiek nebezpečenstva
 • 22 doštičiek típí
 • 47 doštičiek budov
 • 4 doplnkové doštičky
 • 5 žetónov prednostov
 • 4 figúrky honákov
 • 4 figúrky lokomotív
 • 56 označovacích kameňov
 • 4 označovacie kocky
 • 55 mincí
 • 1 žetón trhu práce
 • bodovací blok
 • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
75-150 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Alexander Pfister
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Richard
23.7.2018
Predtým ako som sa rozhodol pre kúpu Great Western Trail (GWT) moje špecifikácie boli: čo najmenší vplyv náhody, hra pre dvoch a viac, rôzne stratégie smerujúce k víťazstvu bez opakovania rovnakých krokov. Na začiatku recenzie musím priznať že nie všetky z týchto kritérií nakoniec GWT spĺňa ale o tom postupne. GWT je hra, kde ako honák (zostaňme pri anglickom Cowboy) ženiete svoje stádo kráv z prérii na bytúnky v Amerických mestách. Z tohto pozostáva defacto každé kolo, ktorých počet je flexibilný. Počas samostatnej cesty si jednak vylepšujete svoje stádo kúpou kvalitnejšieho a vzácnejšieho dobytku, budovaním rôznych noclahárni, krčiem, či indiánskych obchodných postov, ktoré prinášajú celú škálu benefitov a nakoniec posúvaním vlaku, ktorý predstavuje akéhosi sprostredkovateľa medzi vami - Cowboyom a odberateľmi hovädzieho. Práve tieto tri činnosti - stádo, zastávky a vlak - determinujú hru a určia konečného víťaza. Nie je mojím cieľom tu vysvetliť pravidlá skôr opísať dojmy a tie sú nasledovné: Hra skutočne ponúka celú paletu možností ako poraziť súperov. Môžte sa sústrediť na čo najlepších odberateľov, ktorý zaplatia veľa aj za slabšie stádo, alebo naopak zlepšiť svoje stádo a trhnúť tak cash aj v bližších destináciach, prípadne vylepšiť samotnú cestu prostredníctvom rôznych staníc natoľko, že v konečnom dôsledku ani nie je stádo rozhodujúce. Samozrejme najželateľnejšia je kombináciou týchto metód. Napriek tomu po niekoľkých kolách a hrách človek zistí že niektoré ťahy sa oplatia viac ako iné a je náchylný ich opakovať. V tomto smere sa hra pri rovnakých hráčoch stáva skôr bojom o najlepšie konečné skóre ako o vynájdenie nejakej novej taktiky. Toto považujem za mínus. Druhým mínusom je dĺžka hry. Najmä pri menej skúsených hráčoch je variantov stratégii toľko, že hra môže z predpokladaných 2 hodín trvať aj dvojnásobne dlho(vlastná skúsenosť). Záujem o hru samotnú potom dosť klesá. Naopak veľmi kladne hodnotím vplyv náhody. Tá do hry vstupuje len do takej miery, aby nenarušila určené stratégie (formou náhodného určenia trhu s kartami, či niektorých dodatočných benefitov pri predaji kráv) GWT je nakoniec skutočne zaujímavou strategickou hrou s veľmi originálnym motívom cowboystva na stredozápade Spojených štátov. Nečakajte však žiadne prestrelky. Tu ste mierumilovným Cowboyom, ktorého jedinou starosťou je vlak plný hovädzieho s konečnou zastávkou San Francisco.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Great Western Trail: Rails to the North (DE)
Objednáme pre Vás
24,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje