Na křídlech
V hre Na křídlech sa z vás stanú nadšení ornitológovia, pozorovatelia vtáctva, bádatelia a zberatelia. Vašou snahou je prilákať do svojej voliéry tie najúžasnejšie vtáčie exempláre. Voliéra zahŕňa tri rôzne biotopy a každý vták pomôže rozvinúť vašu vtáčiu ZOO v určitej oblasti: zháňanie potravy, znášanie vajec a získavanie nových prírastkov do voliéry. Víťazom hry sa stane hráč s najvyšším počtom bodov. Body môžete získať za zaujímavých vtákov v zbierke, plnením rôznych úloh, ktooré vyhodnocujete počas alebo na konci hry, za znášanie vajec, akumulovanú potravu a korisť. Ak by sa vám hra zapáčila tak, že miniete pri jej hraní celý bloček papierov na zaznamenávanie skóre, tu si môžete stiahnuť nový: https://mindok.cz/hra/na-kridlech/  
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
40-70 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
54,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Na křídlech sa z vás stanú nadšení ornitológovia, pozorovatelia vtáctva, bádatelia a zberatelia. Vašou snahou je prilákať do svojej voliéry tie najúžasnejšie vtáčie exempláre. Voliéra zahŕňa tri rôzne biotopy a každý vták pomôže rozvinúť vašu vtáčiu ZOO v určitej oblasti: zháňanie potravy, znášanie vajec a získavanie nových prírastkov do voliéry.

Víťazom hry sa stane hráč s najvyšším počtom bodov. Body môžete získať za zaujímavých vtákov v zbierke, plnením rôznych úloh, ktooré vyhodnocujete počas alebo na konci hry, za znášanie vajec, akumulovanú potravu a korisť.

Ak by sa vám hra zapáčila tak, že miniete pri jej hraní celý bloček papierov na zaznamenávanie skóre, tu si môžete stiahnuť nový: https://mindok.cz/hra/na-kridlech/

 

Obsah hry:

1 pravidlá hry, pravidlá na sólovú hru, 1 doska úloh, plastová krabička na karty, 5 voliér hráčov, 1 model búdky s krmidlom, bodovací zápisník, 170 rôznych kariet vtákov, 25 kariet osobných úloh, 16 kariet pre sólovú hru, 75 vajec, 5 kociek potravy, 40 akčných kociek (8 v 5 farbách hráčov), 103 žetónov potravy pre 5 rôznych druhov, 8 doštičiek verejných úoh, 1 žetón začínajúceho hráča

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
40-70 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Elizabeth Hargrave
Rok vydania:
2019
Hodnotenie hry
AmA
20.10.2020
Prvotne som si trieskala hlavu ze co som to kupila, pretoze som hned kupila aj rozsirenia, ale vsetko to bolo vyhradne iba o nepochopeni inak velmi jednoduchych pravidiel. Hra je to krasna, co sa tyka spracovania, plusom je aj uvedenie slovenskeho nazvu v manuale. Hra je zabavna, rychla, krasna - brutalne nadchla mojich synov (9 a 10 rokov) a ked sa dozvedeli, ze ma aj rozsirenia, okamzite mi isli dat peniaze co si setria z vreckoveho, aby som im tie rozsirenia kupila - a toto hovori za vsetko. Naozaj mila hra, doporucujem vsetkymi desiatimi a tesim sa na Vianoce, kedy rozbalime rozsirenia a uz to vidim na niekolkohodinovy maraton :)
Aragon
26.10.2020
Hra, ktorá si vždy nájde cestu na stôl aj pre nehráčov. Aj vďaka nej sa mi podarilo niektorých ľudí prilákať do sveta stolových hier. Krásne ilustrácie, jednoduchý mechanizmus a dokonca sa človek naučí aj nejaký ten funfact o rôznych druhoch vtákov. Jedna hra trvá od polhodiny vo dvoch (keď už viete čo a ako robiť) po maximálne hodinku a pol v troch, kedy sa moc dlho rozhodujete. Používame ho ako minifiller (či už po náročnejšej hre, alebo len ako krátke vyplnenie voľného času, kedy nie je chuť na nič zložité).
Petra
2.1.2022
Krásna hra. Krásne a kvalitne spracovaná. Vysoko strategická. Dostali sme ju na Vianoce a hrali zatiaľ 6x. Na prvý pohľad sa zdajú pravidlá zložitejšie, ale postupným hraním sme sa do toho dostali. Hráme aj s 9 ročnou dcérou, pravidlá pochopila bez väčších problémov. Hráme 5ti, celá rodina a hra nám trvá cca 2 až 2,5 hodiny (kratšia by asi bola jedine, ak by nás hralo menej, predsa len, každý krok treba zvážiť a plánovať dopredu :-)). Zvažujeme dokúpiť si rozšírenie, aby se mali ešte viac možností a herných interakcií. Taktiež sa nám pravidelne stáva, že máme málo "vajíčok", tých by bolo treba mať v zásobe aj viacej. Využívame alternatívne pomôcky (napríklad cestoviny...). Prvé herné kolá sa Vám možno bude zdať hra príliš dlhá, ale postupne sa stáva dynamickejšou a zaujímavejšou. Jednoznačne odporúčam, pre milovníkov strategických rodinných hier. Nám sa veľmi páči.
Lenka
26.5.2022
perfektne.
4 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Na křídlech - Opeřená Oceánie
skladom, odosielame čo najskôr
28,99 €
Na křídlech - Perutě Evropy
skladom, odosielame čo najskôr
24,99 €
Na křídlech - Hnízdicí box
skladom, odosielame čo najskôr
102,99 €
Na křídlech - Hnízdem v Asii
skladom, odosielame čo najskôr
31,99 €
Insert Wingspan + rozšírenia (e-raptor)
objednáme pre vás
26,99 €
Wingspan + rozšírenia - Insert (Folded space)
skladom, odosielame čo najskôr
14,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje