Pax Pamir CZ (2. edícia)
Píše se rok 1823. Takmer celé storočie udržiavali durráníjskí princovia ríšu, ktorá sa rozprestierala od hraníc Perzie až po Pandžáb. Teraz sa ich vláda rúca a z tieňov vystupujú noví vládcovia.  Pax Pamir je historická hra o politike a moci v Afghanistane v 19. storočí od Colea Wehrleho, ktorý je autorom známych hier Root a John Company. V hre budú hráči utvárať koalície, aby vybudovali nový štát, schopný čeliť útokom nepriateľov. Avšak, nakoniec môže byť víťaz iba jeden . Čím bude vaša koalícia mocnejšia, tým skôr sa budú bývalí spojenci uchylovať ku špionáži a nekalým politickým praktikám, len aby zaistili naplnenie svojich cieľov.  Druhá edícia naväzuje na prvú edíciu, vydanú v roku 2015 a prichádza s novou grafikou, krásnymi komponentami a upravenou hrateľnosťou, ktorá ponúka nové strategické výzvy. Podaří se vám Afghánistán sjednotit nebo celý výbušný region uvrhnete do chaosu?
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
45-120 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
78,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Píše se rok 1823. Takmer celé storočie udržiavali durráníjskí princovia ríšu, ktorá sa rozprestierala od hraníc Perzie až po Pandžáb. Teraz sa ich vláda rúca a z tieňov vystupujú noví vládcovia. 

Pax Pamir je historická hra o politike a moci v Afghanistane v 19. storočí od Colea Wehrleho, ktorý je autorom známych hier Root a John Company. V hre budú hráči utvárať koalície, aby vybudovali nový štát, schopný čeliť útokom nepriateľov. Avšak, nakoniec môže byť víťaz iba jeden . Čím bude vaša koalícia mocnejšia, tým skôr sa budú bývalí spojenci uchylovať ku špionáži a nekalým politickým praktikám, len aby zaistili naplnenie svojich cieľov. 

Druhá edícia naväzuje na prvú edíciu, vydanú v roku 2015 a prichádza s novou grafikou, krásnymi komponentami a upravenou hrateľnosťou, ktorá ponúka nové strategické výzvy.

Podaří se vám Afghánistán sjednotit nebo celý výbušný region uvrhnete do chaosu?

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
45-120 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Cole Wehrle
Rok vydania:
2020
Hodnotenie hry
Ľubomír Boďa
16.11.2020
Jedna z najlepších doskoviek, aké som hral, 1) pomerne jednoduché pravidlá, ale neuveriteľná komplexita hry 2) historicky verné, veľmi dobré zladenie herných mechaník s témou (nič povrchné, naozaj pre fajnšmekrov) 3) produkcia (komponenty, rulebook) je fantastická Po zabehnutí (2 hrách cca) sa to dá odohrať za 2-2,5 hodiny. Oskúšané 4x zatiaľ pri 3 hráčoch. Vyzerá, že najlepšie to bude pri 4.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Pax Pamír - kovové mince
skladom posledné kusy
17,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje