Sid Meier's Civilization: Nový úsvit
Sid Meier's Civilization: Nový úsvit je nová civilizačná strategická hra, ktorá je po Civilizácii ďalšou konverziou výborných počítačových civilizačných hier pod hlavičkou Sida Meiera, v ktorej hráči ovládajú najvýznamnejšie národy sveta. Počas hry, hráči rozširujú svoje územie, vynaliezajú nové technológie, budujú armády a stavajú mnohé z ľudských svetových divov. Na konci hry, jeden národ prevýši ostatné a zanechá nezmazateľnú stopu v histórii ľudstva. Odohrať jedno kolo je rovnako jednoduché, ako vyložiť jednu kartu, ale zvoliť vhodnú kartu z piatich dostupných je záležitosť premyslenej stratégie. Môžete vyslať karavány, aby nadviazali diplomatické vzťahy so susedmi, alebo ich môžete rozdrviť svojou vojenskou silou. Môžete rozšíriť dosah vašej kultúry, alebo vyskúmať vylepšené verzie vlastných kariet. Svoje úsilie môžete smerovať ku zakladaniu nových miest, alebo k budovaniu mocných divov sveta. S náhodnými úlohami a nádherne spracovanou variabilnou mapou nie sú žiadne dve hry rovnaké!  
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
52,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit je nová civilizačná strategická hra, ktorá je po Civilizácii ďalšou konverziou výborných počítačových civilizačných hier pod hlavičkou Sida Meiera, v ktorej hráči ovládajú najvýznamnejšie národy sveta. Počas hry, hráči rozširujú svoje územie, vynaliezajú nové technológie, budujú armády a stavajú mnohé z ľudských svetových divov. Na konci hry, jeden národ prevýši ostatné a zanechá nezmazateľnú stopu v histórii ľudstva.

Odohrať jedno kolo je rovnako jednoduché, ako vyložiť jednu kartu, ale zvoliť vhodnú kartu z piatich dostupných je záležitosť premyslenej stratégie. Môžete vyslať karavány, aby nadviazali diplomatické vzťahy so susedmi, alebo ich môžete rozdrviť svojou vojenskou silou. Môžete rozšíriť dosah vašej kultúry, alebo vyskúmať vylepšené verzie vlastných kariet. Svoje úsilie môžete smerovať ku zakladaniu nových miest, alebo k budovaniu mocných divov sveta. S náhodnými úlohami a nádherne spracovanou variabilnou mapou nie sú žiadne dve hry rovnaké!

 

Obsah hry:
 • 1 pravidlá
 • 44 plastových figúriek
 • 8 kariet vodcov
 • 16 mapových dielov
 • 1 kotúč udalostí
 • 4 kotúče pokroku
 • 4 ukazatele zamerania
 • 2 šesťstenné kocky
 • 80 kariet zamerania
 • 6 kariet mestských štátov
 • 16 kariet diplomacie
 • 24 kariet divov sveta
 • 5 kariet víťazstva
 • 240 žetónov
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
James Kniffen
Rok vydania:
2018
Hodnotenie hry
tom_game
29.11.2018
Výborná hra, v ktorej hráte za náhodne vyžrebovanú civilizáciu, snažíte sa získať čo najviac územia pre seba a svoje mestá. Každý národ má svoju špecifickú vlastnosť, ktorá vám prináša počas hry určité výhody. Svoje rozhodnutia a smerovanie civilizácie určujte pomocou kariet zamerania - táto herná technika je výborná, jednoduchá a hráčov veľmi baví - núti vás to čo najviac rozmýšľať strategicky, ktorý ťah je pre vás ten najvhodnejší v danom momente, no obrovskou výhodou je, že hra sa tým vôbec nenaťahuje. Ťahy hráčov sú rýchle a hra tak pekne odsýpa. Pravidlá sú jednoduché a prístupné, zároveň partiu odohráte do hodiny a pol, max 2 hodín. Samozrejme v porovnaní s predchádzajúcou Civilizáciou tu nemáte ten veľkolepý pocit že vediete a rozširujete svoj národ - no tejto hre to vôbec nechýba!
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Civilizace: Nový úsvit - Terra Incognita
skladom, odosielame čo najskôr
44,99 €
Civilization: New Dawn - Insert (Folded Space)
objednáme pre vás
19,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje