Alhambra
Pevnosť sa vypína nad španielskym mestom Granada. Samotná Alhambra sa však nepreslávila ani tak ako vojenská pevnosť, ale skôr krásou a originalitou svojich interiérov. Za hradbami vznikli nádherné paláce, pavilóny, fontány, jazierka a ďalšie stavby. V hre sa skutočne hráči snažia postaviť podobne nádhernú kópii tej pôvodnej pevnosti. Hráči kupujú kartičky stavieb, ktoré prikladajú k základnej kartičke a vytvárajú tak svoju Alhambru. Niektoré kartičky majú po jednej až troch stranách úsek hradby. Pre prikladanie kartičiek sú definované obmedzujúce pravidlá. Kúpenú kartičku môže hráč hneď umiestniť. Ak zaplatí presne cenu uvedenú na kartičke, získava možnosť urobiť ďalšiu akciu. Ak je hráč na ťahu, môže buď kúpiť kartičku, priložiť skôr kúpenú kartičku zo zásoby na svojej odkladacej ploche, odložiť kartičku z Alhambry do zásoby, zameniť kartičku z Alhambry za kartičku zo zásoby alebo si vziať peniaze. Počas hry a na konci sú celkovo tri bodovania, v ktorých hráči získavajú body za prevahu v jednotlivých druhoch budov a za svoju najdlhšiu hradbu. Úspech v hre prináša väčšinou premyslená stratégia (plánovité kupovanie a umiestňovanie kartičiek aj výber peňazí), ale občas stačí k výhre len poriadna dávka šťastia na kartičky. Prvok náhody sa výrazne zvyšuje s vyšším počtom hráčov.   
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45-60 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
29,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Pevnosť sa vypína nad španielskym mestom Granada. Samotná Alhambra sa však nepreslávila ani tak ako vojenská pevnosť, ale skôr krásou a originalitou svojich interiérov. Za hradbami vznikli nádherné paláce, pavilóny, fontány, jazierka a ďalšie stavby. V hre sa skutočne hráči snažia postaviť podobne nádhernú kópii tej pôvodnej pevnosti.

Hráči kupujú kartičky stavieb, ktoré prikladajú k základnej kartičke a vytvárajú tak svoju Alhambru. Niektoré kartičky majú po jednej až troch stranách úsek hradby. Pre prikladanie kartičiek sú definované obmedzujúce pravidlá. Kúpenú kartičku môže hráč hneď umiestniť. Ak zaplatí presne cenu uvedenú na kartičke, získava možnosť urobiť ďalšiu akciu. Ak je hráč na ťahu, môže buď kúpiť kartičku, priložiť skôr kúpenú kartičku zo zásoby na svojej odkladacej ploche, odložiť kartičku z Alhambry do zásoby, zameniť kartičku z Alhambry za kartičku zo zásoby alebo si vziať peniaze. Počas hry a na konci sú celkovo tri bodovania, v ktorých hráči získavajú body za prevahu v jednotlivých druhoch budov a za svoju najdlhšiu hradbu.

Úspech v hre prináša väčšinou premyslená stratégia (plánovité kupovanie a umiestňovanie kartičiek aj výber peňazí), ale občas stačí k výhre len poriadna dávka šťastia na kartičky. Prvok náhody sa výrazne zvyšuje s vyšším počtom hráčov. 

 

Obsah hry:

6 štartovných kartičiek, 54 kartičiek budov, trh kartičiek, bodovacia tabuľka, 12 žetónov (2 pre každého hráča), 108 peňažných kariet v štyroch menách, 2 karty s bodovaním, vrecko, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
45-60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Dirk Hann
Rok vydania:
2003
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Kristi
5.6.2011
Veľmi vydarená hra. Vyhovuje hlavne ženskému spôsobu rozmýšľania :-)) Takže, ak chcete získať partnerku pre MSH, skúste to s touto hrou.
David Jablonovsky
3.1.2012
Kvalitna rodinna budovatelska hra, ktoru si vzdy po case radi zahrame. Nie je narocna na vysvetlenie, ale ponuka dost strategickych moznosti. Hraci medzi sebou neobchoduju a pocas oponentovho tahu nemaju velmi co robit, iba rozmyslat nad svojim dalsim tahom a sledovat zlozenie ostatnych miest. Jeden pomaly rozmyslajuci hrac tak moze spomalit hru vsetkym (presypacie hodiny nie su sucastou balenia ;)). Idealne sa hra pri 3-4 hracoch, podla ich rychlosti a skillu hra trva cca 1-1.5 hod. Niektorych hracov najviac bavi budovanie mestskych hradieb, niektori maju radi urcity typ budov, niekto najradsej zbiera peniaze a diamanty. Skusenejsi hraci sleduju, ktore farby budov maju ostatni hraci, aby co najvyhodnejsie ziskali majority urcitych farieb a aby neplatili za budovy viac nez je nutne. Zda sa, ze si tu kazdy vie najst to svoje. Neodporucam len netrpezlivym hracom alebo takym, ktori maju radi len bojove hry, alebo hry velmi zlozite a komplikovane. Z rozsireni odporucam c.2, ktore obsahuje diamanty - velmi lahko sa vysvetluju a su lakave aj pre zaciatocnikov. Pre pokrocilejsie hry su v tejto expanzii karticky polnych taborov, ktore podstatne menia taktiku pocas hry.
slanger8
9.12.2012
Výborná rodinná hra! Vrelo doporučujem všetkým ktorý majú rady stavanie vlastného mesta.
3 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Alhambra - The Treasure Chamber
Skladom, odosielame čím skôr
14,99 €
Alhambra - The Thief´s Turn
Skladom, odosielame čím skôr
14,99 €
Alhambra - The City Gates
Skladom, odosielame čím skôr
14,99 €
Alhambra - The Vizier´s Favor
Skladom, odosielame čím skôr
14,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje