Arkham Horror: Karetní hra
V ospalom meste Arkham v Massachusetts se malá skupinka neohrozených vyšetrovateľov snaží odhaliť podstatu zlovestnej hrozby ohrozujúcej ľudstvo. Avšak pozor! V tajomných ríšach sa skrýva bezpočet hrôz. Vyšetrovatelia musia byť opatrní, v hre totiž nie je nič menšieho než ich krehká príčetnosť. Arkham Horror: karetní hra je kooperatívna Living Card Game® (LCG®) hra, v ktorej sa jeden až štyria vyšetrovatelia spoločne snažia odhaliť tajomné záhady a konšpirácie. Zároveň sa pri tom musia vysporiadať s osobnými démonmi, ktorí ich dlho prenasledujú. Každý hráč sa ujme úlohy jedného vyšetrovateľa a okolo jeho schopností si postaví svoj vlastný balíček. Niekoľko vzájomne prepojených scenárov tvorí príbehovú kampaň, v rámci ktorej je rozkrývaná hlbšia záhada. V každom takom scenári vyšetrovatelia prechádzajú a preskúmavajú rôzné hrozivé lokácie, pátrajú po stopách, vďaka ktorým sa posúvajú v príbehu a snažia sa poraziť zradné sily Mýtu alebo sa im aspoň vyhnúť. V rámci kampane jednotliví vyšetrovatelia začínajú chápať a získavajú skúsenosti, vďaka ktorým sa môžu zlepšovať. Takto do svojich balíčkov dostávajú silné karty vyšších úrovní. Avšak pozor: Čím viac prenikáte do tajomného sveta, tým väčšie riziko nepríčetnosti hrozí. Vyšetrovatelia sa musia chrániť pred neustále sa sťahujúcou slučkou šialenstva. Ich snahou je prežiť a vyriešiť záhadu. Už na začiatku tvorby Arkham Horror: The Card Game si autori hry dali ako hlavný cieľ to, aby hra bola silne zameraná na príbeh. A rozhodli sa skombinovať overený LCG systém s prvkami RPG hier. Čo ovplyvnilo hru tak, že na rozdiel od ostatných LCG hier, balíček, s ktorým hráč hrá, predstavuje vlastne samotného hráča, resp. jeho postavu. Balíček teda obsahuje karty, ktoré predstavujú vlastnosti, schopnosti, no aj slabosti hráčovej postavy, spolu s rôznym vybavením a predmetmi, či kúzlami. To umožňuje hráčovi silne sa stotožniť so svojou postavou. Ako hráč postupuje hrou, získava skúsenosti, nové schopnosti a rôzne vybavenie. Jednotlivé scenáre sú poprepájané do rozsiahlejších kampaní a plánované rozširujúce balíky budú príbeh postupne rozširovať do veľkého epického príbehu.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
68,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V ospalom meste Arkham v Massachusetts se malá skupinka neohrozených vyšetrovateľov snaží odhaliť podstatu zlovestnej hrozby ohrozujúcej ľudstvo. Avšak pozor! V tajomných ríšach sa skrýva bezpočet hrôz. Vyšetrovatelia musia byť opatrní, v hre totiž nie je nič menšieho než ich krehká príčetnosť.

Arkham Horror: karetní hra je kooperatívna Living Card Game® (LCG®) hra, v ktorej sa jeden až štyria vyšetrovatelia spoločne snažia odhaliť tajomné záhady a konšpirácie. Zároveň sa pri tom musia vysporiadať s osobnými démonmi, ktorí ich dlho prenasledujú.

Každý hráč sa ujme úlohy jedného vyšetrovateľa a okolo jeho schopností si postaví svoj vlastný balíček. Niekoľko vzájomne prepojených scenárov tvorí príbehovú kampaň, v rámci ktorej je rozkrývaná hlbšia záhada.

V každom takom scenári vyšetrovatelia prechádzajú a preskúmavajú rôzné hrozivé lokácie, pátrajú po stopách, vďaka ktorým sa posúvajú v príbehu a snažia sa poraziť zradné sily Mýtu alebo sa im aspoň vyhnúť. V rámci kampane jednotliví vyšetrovatelia začínajú chápať a získavajú skúsenosti, vďaka ktorým sa môžu zlepšovať. Takto do svojich balíčkov dostávajú silné karty vyšších úrovní. Avšak pozor: Čím viac prenikáte do tajomného sveta, tým väčšie riziko nepríčetnosti hrozí. Vyšetrovatelia sa musia chrániť pred neustále sa sťahujúcou slučkou šialenstva. Ich snahou je prežiť a vyriešiť záhadu.

Už na začiatku tvorby Arkham Horror: The Card Game si autori hry dali ako hlavný cieľ to, aby hra bola silne zameraná na príbeh. A rozhodli sa skombinovať overený LCG systém s prvkami RPG hier. Čo ovplyvnilo hru tak, že na rozdiel od ostatných LCG hier, balíček, s ktorým hráč hrá, predstavuje vlastne samotného hráča, resp. jeho postavu. Balíček teda obsahuje karty, ktoré predstavujú vlastnosti, schopnosti, no aj slabosti hráčovej postavy, spolu s rôznym vybavením a predmetmi, či kúzlami. To umožňuje hráčovi silne sa stotožniť so svojou postavou. Ako hráč postupuje hrou, získava skúsenosti, nové schopnosti a rôzne vybavenie. Jednotlivé scenáre sú poprepájané do rozsiahlejších kampaní a plánované rozširujúce balíky budú príbeh postupne rozširovať do veľkého epického príbehu.

Obsah hry:
 • 5 kariet vyšetrovateľov
 • 5 malých kariet
 • 111 kariet scenárov
 • 245 hernýchch kariet
 • 61 žetónov zdrojo
 • 44 žetónov chaosu
 • 27 žetónov strachu
 • 40 žetónov zranení
 • 57 žetónov stop/skazy
 • 1 sprievodca kampaňov
 • 1 sprievodca hrou
 • 1 prehľad pravidel
Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Nate French, Matthew Newman
Rok vydania:
2022
Herné rozšírenia
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
62,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje