Panství hrůzy
Panství hrůzy je druhé vydanie legendárnej atmosferickej hororovej hry v českom jazyku zo sveta poviedok H. P. Lovecrafta, ktorý už mimochodom poznáme aj z iných výborných hier ako Arkham Horror, Eldritch Horror, či Elder Sign. Aj tentokrát sa hráči v úlohe detektívov budú snažiť rozpliesť desivú záhadu v tajomnom dome, v ktorom sa dejú rôzne nadprirodzené úkazy. Desivé monštrá, zvláštne predmety, hádanky, indície, boje, šialenstvo, to všetko čaká na hráčov v tomto novom, vylepšenom vydaní. A čo sa zmenilo oproti pôvodnému vydaniu? Je toho viac, no najzásadnejšou zmenou je aplikácia, ktorá teraz riadi hru namiesto jedného z hráčov. Teraz je hra plne kooperatívna a teda už nehrá jeden z hráčov za zlú stranu (pôvodný Keeper). To obstaráva aplikácia, ktorá je zadarmo na stiahnutie a funguje na všetkých platformách (iOs, Android, Windows, pre PC cez Steam). To prináša do hry veľa nových momentov. V prvom rade to je podstatná podpora atmosféry rôznymi animáciami a zvukmi (napr. pri preskúmavaní miestnosti sa ozve zvuk rozbíjajúceho sa skla a pod.). Ďalšou výhodou je tiež postupné objavovanie mapy, v prvom vydaní ste postavili celú mapu scénára naraz a videli ste zhruba, čo Vás čaká. Teraz Vám mapu odhaľuje aplikácia postupne, neviete, čo je za najbližšími dverami, čo vás čaká v susednej miestnosti. Aplikácia vám tiež pomôže so set-upom, s pravidlami a štatistikami. Riadi hru, no neovláda ju. Stále je všetko vo vašich rukách. Nevedie vašich vyšetrovateľov, len vám postupne predkladá časti príbehu, odhaľuje dieliky skladačky, ktoré však musíte zložiť sami. Tým táto hro poskytuje vskutku ojedinelý a mimoriadny herný zážitok s vynikajúcou atmosférou.        
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
180 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
98,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Panství hrůzy je druhé vydanie legendárnej atmosferickej hororovej hry v českom jazyku zo sveta poviedok H. P. Lovecrafta, ktorý už mimochodom poznáme aj z iných výborných hier ako Arkham Horror, Eldritch Horror, či Elder Sign. Aj tentokrát sa hráči v úlohe detektívov budú snažiť rozpliesť desivú záhadu v tajomnom dome, v ktorom sa dejú rôzne nadprirodzené úkazy. Desivé monštrá, zvláštne predmety, hádanky, indície, boje, šialenstvo, to všetko čaká na hráčov v tomto novom, vylepšenom vydaní.

A čo sa zmenilo oproti pôvodnému vydaniu?

Je toho viac, no najzásadnejšou zmenou je aplikácia, ktorá teraz riadi hru namiesto jedného z hráčov. Teraz je hra plne kooperatívna a teda už nehrá jeden z hráčov za zlú stranu (pôvodný Keeper). To obstaráva aplikácia, ktorá je zadarmo na stiahnutie a funguje na všetkých platformách (iOs, Android, Windows, pre PC cez Steam). To prináša do hry veľa nových momentov. V prvom rade to je podstatná podpora atmosféry rôznymi animáciami a zvukmi (napr. pri preskúmavaní miestnosti sa ozve zvuk rozbíjajúceho sa skla a pod.). Ďalšou výhodou je tiež postupné objavovanie mapy, v prvom vydaní ste postavili celú mapu scénára naraz a videli ste zhruba, čo Vás čaká. Teraz Vám mapu odhaľuje aplikácia postupne, neviete, čo je za najbližšími dverami, čo vás čaká v susednej miestnosti. Aplikácia vám tiež pomôže so set-upom, s pravidlami a štatistikami. Riadi hru, no neovláda ju. Stále je všetko vo vašich rukách. Nevedie vašich vyšetrovateľov, len vám postupne predkladá časti príbehu, odhaľuje dieliky skladačky, ktoré však musíte zložiť sami. Tým táto hro poskytuje vskutku ojedinelý a mimoriadny herný zážitok s vynikajúcou atmosférou.

 

   

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
180 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Corey Konieczka, Nikki Valens
Rok vydania:
2018
Hodnotenie hry
Yuri
16.6.2018
Jedna z najlepších hier akú som kedy hral. Je ale ťažká, takže skôr určená pre skúsených hráčov. Má výbornú atmosféru a na iHRYsku aj najlepšiu cenu.
20.8.2018
Row
20.8.2018
Jedna z najlepších doskovych hier aké mám doma. Aplikácia k hre nádherné dotvára atmosféru a nahradzuje Keepera čo je veľmi veľké plus takže 5 hráčov môže hrať kooperativne spolu proti hre/Appke. Ďalšie plus je ze sa da brat hra aj ako solitaire zrovna keď nikto nemôže tak vezmete postavy a hráte jeden za všetkých. Moc hier takto nehrám ale tuto je to úplná paráda. Jedine co by som vytkol su modely príšer. Plastové držiaky ich nedržia úplne dobré a príšery vypadávajú nie že by to kúsok lepidla nespravil ale za tu cenu to mohlo byť riešené lepšie si myslím. Hru radím medzi top čo mám a ak prídu ešte české rozšírenia ktoré by mali tak to vydrží na veľmi dlho.
3 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Panství hrůzy: Svatyně soumraku (rozš.)
skladom, odosielame čo najskôr
29,99 €
Panství hrůzy: Děsivé výpravy (rozš.)
skladom, odosielame čo najskôr
64,99 €
Panství hrůzy: Ulice Arkhamu (rozš.)
skladom, odosielame čo najskôr
69,99 €
Panství hrůzy: Za prahem
skladom, odosielame čo najskôr
32,99 €
Mansions of Madness 2nd Ed. Insert (Folded Space)
skladom posledné kusy
32,99 €
Mansions of Madness (2nd ed.) - Dice Pack
momentálne nedostupné
7,99 €
Panství hrůzy: Hadí cesta
Dostupné od 30.8.2024
72,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje