Fresco
Biskup čaká dôležitú návštevu a je potreba urýchlene zreštaurovať fresku v miestnej katedrále. Zo širokého okolia sa zišli najlepší renesanční maliari, aby pred všetkými ukázali svoje schopnosti. Ktorý umelec bude najúspešnejší a vyslúži si najväčšiu vďaku biskupa? Fresco je rodinná hra, ktorá sa bude ale páčiť i náročnejším hráčom. Zaujme predovšetkým netradičným, ale skvelým tématom, ktoré na hru nie je len tak umelo napasované, ale je spojené priamo s hernými mechanizmami. Ako maliari posielate svojich pomocníkov nakúpiť farby na trh, miešať farby a pomáhajú vám taktiež so samotným reštaurovaním jednotlivých častí fresky. Biskup vás neplatí zrovna kráľovsky, takže občas si potrebujete privyrobiť nejaké ďalšie peniaze na nákup ďalších farieb. Nie je nič ľahšieho, stačí poslať nejakých pomocníkov maľovať portréty miestnej smotánky. Ako umelec si každý deň sami volíte, kedy sa vyhrabete z postele a začnete s prácou. Samozrejme, čím skôr vstanete, tým skôr vykúpite najlepšie farby na trhu, zreštaurujete najlepšiu časť fresky. Na druhú stranu nebudete medzi svojimi pomocníkmi veľmi obľúbeným majstrom a na trhu zaplatíte najviac peňazí. Keď si napak poriadne prispíte, môže sa vám stať, že sa vám prihlási ďalší pre maľovanie nadšený pomocník. Náročnejších hráčov poteší, že autori i vydavateľ mysleli i na nich a spolu so základnou hrou pribalili do krabice hneď tri ďalšie moduly, ktorými si ju môžete rozšíriť: 1. Portréty 2. Zákazky od biskupa 3. Miešanie špeciálnych kariet Samozrejme každý modul prináša do hry ďalšie zaujímavé možnosti a rozhodovania, čo kedy robiť. Zároveň tieto rozšírenia garantujú, že sa vám Fresco rozhodne hneď tak neohrá.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
29,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Biskup čaká dôležitú návštevu a je potreba urýchlene zreštaurovať fresku v miestnej katedrále. Zo širokého okolia sa zišli najlepší renesanční maliari, aby pred všetkými ukázali svoje schopnosti. Ktorý umelec bude najúspešnejší a vyslúži si najväčšiu vďaku biskupa?

Fresco je rodinná hra, ktorá sa bude ale páčiť i náročnejším hráčom. Zaujme predovšetkým netradičným, ale skvelým tématom, ktoré na hru nie je len tak umelo napasované, ale je spojené priamo s hernými mechanizmami. Ako maliari posielate svojich pomocníkov nakúpiť farby na trh, miešať farby a pomáhajú vám taktiež so samotným reštaurovaním jednotlivých častí fresky. Biskup vás neplatí zrovna kráľovsky, takže občas si potrebujete privyrobiť nejaké ďalšie peniaze na nákup ďalších farieb. Nie je nič ľahšieho, stačí poslať nejakých pomocníkov maľovať portréty miestnej smotánky.

Ako umelec si každý deň sami volíte, kedy sa vyhrabete z postele a začnete s prácou. Samozrejme, čím skôr vstanete, tým skôr vykúpite najlepšie farby na trhu, zreštaurujete najlepšiu časť fresky. Na druhú stranu nebudete medzi svojimi pomocníkmi veľmi obľúbeným majstrom a na trhu zaplatíte najviac peňazí. Keď si napak poriadne prispíte, môže sa vám stať, že sa vám prihlási ďalší pre maľovanie nadšený pomocník.

Náročnejších hráčov poteší, že autori i vydavateľ mysleli i na nich a spolu so základnou hrou pribalili do krabice hneď tri ďalšie moduly, ktorými si ju môžete rozšíriť:

1. Portréty

2. Zákazky od biskupa

3. Miešanie špeciálnych kariet

Samozrejme každý modul prináša do hry ďalšie zaujímavé možnosti a rozhodovania, čo kedy robiť. Zároveň tieto rozšírenia garantujú, že sa vám Fresco rozhodne hneď tak neohrá.

Obsah hry:

1 obojstranný hrací plán, 14 žetónov ponuky na trhu, 25 častí fresky, 60 mincí (36x1, 16x5, 8x10), 78 farebných kociek (17 červených, žltých a modrých, 9 zelených, fialových a oranžových), 4 drevené figúrky pomocníkov v prírodnej farbe, 20 drevených figúrok vo farbách hráčov, 12 figúrok maliarov vo farbách hráčov, 1 figúrka biskupa, 4 malé zásteny, 4 veľké zásteny, 4 hráčske doštičky pre výber akcií, 4 tabuľky miešania farieb, 1 plátenné vrecúško, pravidlá hry.

Rozširujúce moduly: 18 kariet portrétov, 12 kartičiek úloh, 7 častí fresky, 12 farebných kociek (6 hnedých a ružových), 1 kartička bonusov, kartička Leonarda

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Marcel Süßelbeck, Marco Ruskowski, Wolfgang Pannin
Rok vydania:
2010
Hodnotenie hry
bonna
1.5.2016
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Fresco: The Glaziers
Momentálne nedostupné
24,99 €
Fresco: The Scrolls (module 7)
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje