Ticket to Ride
Stará klasika v novom šate! Populárna vláčiková hra sa už pod názvom Ticket to Ride prestala vyrábať a prichádza po rokoch s novým názvom - Jízdenky, prosím USA, v samotnej hre sa zmeny neudiali.  Aký je recept na úspešnú hru? Zmiešate hru Trans Amerika (TA) s Union Pacific (UP), pridáte trochu korenia, všetko zmiešate, prifarbíte a "Hra roku 2004" je na svete! Tak nejak by sa dala charakterizovať hra Ticket to Ride. Alan R. Moon použil niekoľko známych herných mechanizmov, šikovne ich pospájal, pridal pár vlastných nápadov a vznikla pekná nová hra. Moon tak potvrdil svoje dominantné postavenie medzi autormi "dopravných hier".  Každý hráč ovláda vlastnú sieť tratí. Na hernom pláne sú niektoré mestá spojené jednou alebo dvomi spojnicami dlhými 1 - 6 políčok. Niektoré spojnice sú šedé (neutrálne), iné majú jednu z 8 farieb. Každá trať prináša vlastníkovi body. Čím je dlhšia, tým viac bodov pre železničného magnáta. Body môžete získať aj pomocou cestovných lístkov. Každý hráč začína s dvomi lístkami a v priebehu hry môže získať ďalšie. Na nich sú vždy uvedené dve mestá, ktoré treba spojiť a body, ktoré za trať získate.  Počas celej hry sa hráči snažia tajiť plány pred ostatnými a využiť získané prostriedky k obsadeniu tratí.   
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
37,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Stará klasika v novom šate! Populárna vláčiková hra sa už pod názvom Ticket to Ride prestala vyrábať a prichádza po rokoch s novým názvom - Jízdenky, prosím USA, v samotnej hre sa zmeny neudiali. 

Aký je recept na úspešnú hru? Zmiešate hru Trans Amerika (TA) s Union Pacific (UP), pridáte trochu korenia, všetko zmiešate, prifarbíte a "Hra roku 2004" je na svete! Tak nejak by sa dala charakterizovať hra Ticket to Ride. Alan R. Moon použil niekoľko známych herných mechanizmov, šikovne ich pospájal, pridal pár vlastných nápadov a vznikla pekná nová hra. Moon tak potvrdil svoje dominantné postavenie medzi autormi "dopravných hier". 

Každý hráč ovláda vlastnú sieť tratí. Na hernom pláne sú niektoré mestá spojené jednou alebo dvomi spojnicami dlhými 1 - 6 políčok. Niektoré spojnice sú šedé (neutrálne), iné majú jednu z 8 farieb. Každá trať prináša vlastníkovi body. Čím je dlhšia, tým viac bodov pre železničného magnáta. Body môžete získať aj pomocou cestovných lístkov. Každý hráč začína s dvomi lístkami a v priebehu hry môže získať ďalšie. Na nich sú vždy uvedené dve mestá, ktoré treba spojiť a body, ktoré za trať získate. 

Počas celej hry sa hráči snažia tajiť plány pred ostatnými a využiť získané prostriedky k obsadeniu tratí. 

 

Obsah hry:

Herný plán, 240 farebných vagónov, 141 herných kariet, herné žetóny, pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Alan Moon
Rok vydania:
2004
Hodnotenie hry
Kristi
5.6.2011
Veľmi pekná rodinná hra, každý si v nej niečo nájde. Jedna z našich prvých.
Celo
23.10.2011
Hral som Európsku verziu. Pravidlá sú jednoduché a dajú sa vysvetliť do 10-15 minút. Hra je svižná. Vďaka kartičkám úloh sa môže budovať viac previazaných trás. Hra na zbystrenie plánovacieho manžmentu.
Katka a Jakub
2.9.2017
Hrali sme ju na výstave v Inchebe a hneď sme si ju aj kúpili. Vynikajúca hra, máme európsku verziu. Dá sa hrať v dvojici. V trojici a viac je to ešte zábavnejšie. Až do samého konca sa nevie, kto je víťaz!
3 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Ticket to Ride Map Collection: Asia
skladom, odosielame čo najskôr
34,99 €
Ticket to Ride - ALVIN & DEXTER
dlhodobo nedostupné
10,99 €
Ticket to Ride Map Collection: The Heart of Africa
skladom, odosielame čo najskôr
24,99 €
Ticket to Ride Map Collection: France & Old West
skladom, odosielame čo najskôr
42,99 €
Ticket to Ride - USA 1910
momentálne nedostupné
14,99 €
Ticket to Ride Map Collection: India & Switzerland
skladom, odosielame čo najskôr
28,99 €
Ticket to Ride Map Collection: Nederland
skladom, odosielame čo najskôr
28,99 €
Obaly Gamegenic Ticket to Ride Art sleeves (152ks)
skladom posledné kusy
13,99 €
Podobné hry
dlhodobo nedostupné
35,99 €
dlhodobo nedostupné
skladom, odosielame čo najskôr
39,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje