Weather Machine CZ/EN (+ Kickstarter Upgrade Pack)
Vo výtvarne príťažlivej, hráčskej obskúrnosti Weather Machine sa stávate vedcami pracujúcimi v tíme profesora Lativa. Pod jeho vedením manipulujete s počasím: upravujete množstvo zrážok podľa potrieb poľnohospodárov, udržujete stály vietor a belasé nebo, čím zaručujete prísun energie z obnoviteľných zdrojov, ale tiež prispôsobujete teplotu tomu, aby dokonale vyhovovala športovým podujatiam a návštevníkom turistických destinácií. Prototyp stroja na ovládanie počasia zatiaľ plnil zadania vždy bezchybne. S každým aktivovaním vám však dochádza, že použitie stroja je vykúpené znepokojujúcim vedľajším efektom. Vždy keď upravíte počasie, menia sa podmienky niekde inde na planéte – zdá sa, že prístroj vytvára „efekt motýlích krídel." Sen profesora Lativa o konci prírodných katastrof sa rýchlo zmenil na nočnú moru o konci ľudstva. Každé aktivovanie prístroja prináša horšie a horšie kalamity. Jedného dňa si vládny splnomocnenci uvedomili závažnosť situácie a zároveň pochopili, že len skupina profesora Lativa dokáže zachrániť svet pred skazou, ktorú sami zapríčinili. „Musíme postaviť nový prototyp,“ oznámi profesor, ale tentokrát dokonalý. Vláda poskytne zdroje a my musíme uspieť.“ Bude potrebné zaistiť obrovské zásoby robotov a chemikálií. Materiál však nie je všetko. Zásadný bude čas! Musíte sa dôkladne sústrediť a nepremárniť jediný okamih, iba tak budete môcť zabrániť hrôzostrašnej globálnej katastrofe! Musíte upraviť zemskú atmosféru skôr, než budú podmienky na Zemi tak nehostinné, že nevymrie len druh Homo sapiens, ale s ním mnoho ďalších živočíchov v každom z podnebných pásiem. Vydarený worker placement prepájajúci niekoľko rôznych mechanizmov, vytvárajúcich fluidnú, funkčnú a naozaj zábavnú výzvu! Poteší aj prepracovaný sólo mód, ktorý sa dodáva ako Kickstarter Upgrade Pack.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60-150 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
191,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Vo výtvarne príťažlivej, hráčskej obskúrnosti Weather Machine sa stávate vedcami pracujúcimi v tíme profesora Lativa. Pod jeho vedením manipulujete s počasím: upravujete množstvo zrážok podľa potrieb poľnohospodárov, udržujete stály vietor a belasé nebo, čím zaručujete prísun energie z obnoviteľných zdrojov, ale tiež prispôsobujete teplotu tomu, aby dokonale vyhovovala športovým podujatiam a návštevníkom turistických destinácií. Prototyp stroja na ovládanie počasia zatiaľ plnil zadania vždy bezchybne. S každým aktivovaním vám však dochádza, že použitie stroja je vykúpené znepokojujúcim vedľajším efektom. Vždy keď upravíte počasie, menia sa podmienky niekde inde na planéte – zdá sa, že prístroj vytvára „efekt motýlích krídel."

Sen profesora Lativa o konci prírodných katastrof sa rýchlo zmenil na nočnú moru o konci ľudstva. Každé aktivovanie prístroja prináša horšie a horšie kalamity. Jedného dňa si vládny splnomocnenci uvedomili závažnosť situácie a zároveň pochopili, že len skupina profesora Lativa dokáže zachrániť svet pred skazou, ktorú sami zapríčinili. „Musíme postaviť nový prototyp,“ oznámi profesor, ale tentokrát dokonalý. Vláda poskytne zdroje a my musíme uspieť.“

Bude potrebné zaistiť obrovské zásoby robotov a chemikálií. Materiál však nie je všetko. Zásadný bude čas! Musíte sa dôkladne sústrediť a nepremárniť jediný okamih, iba tak budete môcť zabrániť hrôzostrašnej globálnej katastrofe! Musíte upraviť zemskú atmosféru skôr, než budú podmienky na Zemi tak nehostinné, že nevymrie len druh Homo sapiens, ale s ním mnoho ďalších živočíchov v každom z podnebných pásiem.

Vydarený worker placement prepájajúci niekoľko rôznych mechanizmov, vytvárajúcich fluidnú, funkčnú a naozaj zábavnú výzvu! Poteší aj prepracovaný sólo mód, ktorý sa dodáva ako Kickstarter Upgrade Pack.

Obsah hry:

1 herný plán
4 laboratóriá
pravidlá hry
4 nápovede hráčov 
4 figúrky vedcov 
48 robotov 
4 bodovacie žetóny
20 žetónov poukazov 
4 ukazovatele iniciatívy
4 ukazovatele poradia hry 
12 žetónov financovania 
24 žetónov prielomov
3 vládne žetóny 
Lativ, jeho asistent, 5 Lativových robotov 
12 žetónov citácií
5 žetónov zámkov
12 žetónov ocenenia
1 Nobelova cena 
10 žetónov vládneho výskumu
15 žetónov laboratórneho výskumu
10 žetónov inovačného výskumu
25 chemikálií 
15 doštičiek extrémneho počasia 
15 doštičiek experimentov 
30 doštičiek dielní 
15 doštičiek dotácií
12 doštičiek investícií
36 doštičiek cieľov 
50 súčiastok stroja

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
60-150 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Vital Lacerda
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje