Kartové hry Days of Wonder

/ 1 produkt
Filter
Vek:
vyberte
Počet hráčov:
vyberte
1
20
Kolekcie
Cena do:
vyberte
23
23
Filter podľa:
Popis kategórie Kartové hry Days of Wonder

Kartových hier je obrovské množstvo. Každý pozná žolíkové karty, pexeso, kvarteto... Avšak dnes už trh ponúka oveľa viac než len tieto hry, ktoré sú nostalgickou spomienkou. S kartami rôznych rozmerov sa stretávame vo veľa hrách, sú súčasťou mnohých herných mechanizmov. V našej ponuke nájdete hneď niekoľko stovák kartových hier. Niektoré sú menšie a jednoduchšie, iné väčšie a náročnejšie. 

Pri výbere akejkoľvek hry musíte byť opatrní a uvedomiť si pre koho hru kupujete (vek, pohlavie, záľuby), koľko času bude na hru, a počet ľudí, ktorí budú hru hrať. Takto si viete trochu výber kartovej hry uľahčiť. 

Jednou z najznámejších kartových hier na svete je Magic: The Gathering. Náročná zberateľská hra, ktorá ale nie je jediná. Zberateľská kartová hra znamená, že si kúpite základnú sadu kariet a potom si postupne môžete dokupovať malé balíčky kariet (booster), ktoré prinášajú nové postavy, predmety, udalosti a podobne (Pán Prstenů LCG, Hra o trůny: karetní hra, Arkham Horror: The Card Game). Veľmi populárnou kartovou hrou v súčasnosti je Pokémon.

Samozrejme, že existuje množstvo jednoduchých kartoviek. Pri niektorých si viete precvičiť postreh (Dobble, Fast Flip, Ovocný šalát, Boost!), niektoré sú určené vyslovene pre deti (Můj první kvíz, Chodí Pešek okolo, 50 veselých her na cesty, Joe´s Zoo). 

Medzi kartovými hrami nájdete aj väčšie a trochu náročnejšie (Dominion), alebo menšie hry (Citadela, Boží zboží, Tschak!, Koryo, Choson, Bang!), ktoré nie sú úplne jednoduché, ale pravidlá sa dajú pomerne rýchlo naučiť. 

Kartovky sú obľúbené aj na rôznych typoch párty, kde sa ľudia chcú zabaviť a niekedy aj trochu popremýšľať (Dixit, Černé historky).

V rodinách sú populárne vedomostné hry a ich súčasťou sú karty (Svet-otázky a odpovede, Poznáš Slovensko, iknow, Timeline: Pestrá histórie, Cardline: Svet zvierat). 

Karty sa používaním zvyknú ničiť. Aby sme sa nebáli, že sa nám časom dotrhajú a zničia, máme v našej ponuke aj obaly na karty. Nájdete ich v rôznych veľkostiach aj na našej stránke.  

Vybrať tú správnu kartovúhru môže byť poriadny oriešok. Na našej webovej stránke si môžete vyhľadať hru podľa rôznych tém napr. vesmír, vojna, spolupráca, stredovek,  atď.; podľa kategórií napr. detské hry, rodinné hry, strategické hry, hlavolamy, kooperatívne, atď; Taktiež môžete využiť našu pomoc a obrátiť sa priamo na nás prostredníctvom mailu, telefónu, či webchatu. Dobrým pomocníkom je určite aj náš webový nákupný poradca. Pár klikov, pár otázok a výsledkom je zaujímavá hra, ktorú ste hľadali. 

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje