Malé velké galaxie (Tiny Epic Galaxies)
Malé velké galaxie je kocková hra, v ktorej sa budete snažiť vytvoriť najmocnejšie impérium v celej galaxii. Budete kolonizovať nové planéty so zvláštnymi schopnosťami, rozvíjať svoju flotilu a snažiť sa prechytračiť ostatných galaktických vodcov. Malé velké galaxie je pomerne komplexná hra v malom balení. Naviac hra obsahuje aj zaujímavé sólo scenáre a tak si môžete zahrať proti samotnej hre. V každom kole hráči hodia kocky, ich počet závisí od úrovne vašej galaxie. Každá strana kocky reprezentuje jeden typ akcie: pohyb, kolonizácia, ťaženie z kultúrnych planét, ťažba z energetických planét, vylepšenie ekonomického vplyvu, vylepšenie diplomatického vplyvu. Kolonizujete ostatné galaxie pomocou ekonomického a diplomatického vplyvu. Galaxie majú víťazné body a špeciálne schopnosti.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
20,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Malé velké galaxie je kocková hra, v ktorej sa budete snažiť vytvoriť najmocnejšie impérium v celej galaxii. Budete kolonizovať nové planéty so zvláštnymi schopnosťami, rozvíjať svoju flotilu a snažiť sa prechytračiť ostatných galaktických vodcov. Malé velké galaxie je pomerne komplexná hra v malom balení. Naviac hra obsahuje aj zaujímavé sólo scenáre a tak si môžete zahrať proti samotnej hre.

V každom kole hráči hodia kocky, ich počet závisí od úrovne vašej galaxie. Každá strana kocky reprezentuje jeden typ akcie: pohyb, kolonizácia, ťaženie z kultúrnych planét, ťažba z energetických planét, vylepšenie ekonomického vplyvu, vylepšenie diplomatického vplyvu.

Kolonizujete ostatné galaxie pomocou ekonomického a diplomatického vplyvu. Galaxie majú víťazné body a špeciálne schopnosti.

Obsah hry:

5 kariet galaxií
1 kontrolná karta
40 kariet planét
12 kariet tajných misií
7 akčných kociek
20 lodí
15 drevených žetónov
pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Scott Almes
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Peter
19.2.2016
Velmi pekna hra s peknou grafickou a tematickou upravou karticiek, kociek a hernych planov. Po par zahratiach sa da velmi dobre zzit s pravidalmi tejto hry a zistite, ze ma velmi vela strategickych moznosti. Chvalim aj zaujimave vesmirne ponatie hry, ktory dava hre tajomny nadych :) Hra je velmi skladna a vhodna na caste presuny. Odporucam :)
K
22.4.2016
Kompaktná hra so silnou témou, solídnymi komponentami a výbornou hrateľnosťou a variabilitiou stratégií. V dvojici sme zrušili pravidlo nasledovania, lebo akosi nefungovalo a tajne misie. ODPORUCAM
Adam
30.6.2016
Velmi dynamicka, kompaktna hra s "epickym" obsahom. Herny system moze byt spociatku odstrasujuci kvoli sirokemu spektru moznosti, ktore moze hrac za kolo vykonat, ale uz po prvej hre je lahko zapamatatelny. Graficky dizajn je velmi pekny a hra je skladna a vhodna na cestovanie.
mata
20.10.2017
super hra
Jakub
18.1.2018
Fantasticky vymyslená a chytľavá hra, ktorá bude baviť naozaj každého. Zozačiatku sa pravidlá môžu zdať zložité, pretože možností a akcii je naozaj dosť, no stačia 2-3 hry a už ich ovládate. Veľmi dobre sa pri tom trénuje taktické myslenie a hra vás núti sledovať dianie okolo seba. Odporúčam.
tom_game
11.3.2018
Malé veľké galaxie ma zaujali vďaka svojím malým rozmerom a veľkou hrateľnosťou. Teda nato, že je to tak malá krabička, ponúka naozaj rozsiahle možnosti zábavy. Možno nie každý bude v tom so mnou súhlasiť, no mňa hra chytila hneď od prvej rozohranej partii. Spočiatku bolo síce pár nejasností, čo ako funguje a tak sa hra značne predĺžila, pretože sme si spočiatku objasňovali každý ťah, aby sa všetci spoluhráči (protihráči) do toho dostali. Pravidlá sa zdajú možno obtiažne, ale po pár kolách bolo každému jasné o čo v tejto hre ide a veľké osídľovanie planét sa začalo naplno. Zo začiatku sa každý hráč hral na svojom ihrisku, vybral si vlastnú planétu a pomaly ju kolonizoval. No keď na stôl pribudli planéty s vyššou hodnotou (7 bodov) atmosféra zaujímavo zhustla a preteky o kolonizovanie planéty boli v plnom prúde. Samozrejme, že planétu môže získať iba jeden, preto nešťastník, ktorému sa ju nepodarilo získať, svoje rozčarovanie ani veľmi neskrýval :-D Hru z mojej strany hodnotím veľmi pozitbvne, páči sa mi systém nasledovania vďaka ktorému ostatní hráči striehnu na ťah aktuálneho hráča a tajné misie prinášajú so sebou to pravé napätie. Každá planéta má svoju vlastnosť, čo núti hráčov rozmýšľať, či sa im oplatí na nej pristáť a využiť jej vlastnosť, alebo ju začať hneď kolonizovať. Všetci sme sa zabavili a neostali sme iba pri jednej partii a to je podstatou dobrých spoločenských hier.
6 Hodnotení
Herné rozšírenia
Malé velké galaxie: Do neznáma
skladom, odosielame čo najskôr
20,99 €
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
30,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje