Zakázaná poušť
Pripravte sa na vzrušujúce dobrodružstvo za objavením legendárneho lietajúceho stroja, ktorý je pochovaný v ruinách starovekého mesta uprostred púšte. Aby ste prežili spaľujúcu horúčavu a nemilosrdnú piesočnú búrku, potrebujete spolupracovať a využiť každý dostupný zdroj. Nájdite lietajúci stroj a uniknite skôr, než sa z vás všetkých stane natrvalo súčasť Zakázanej púšte! V hre Zakázaná púšť, ktorá je tematicky pokračovateľom hry Zakázaný ostrov, sa hráči ujmú úloh neohrozených dobrodruhov, ktorí hodia opatrnosť za hlavu a snažia sa prežiť tak neúprosné teplo, ako aj zúrivný piestok, aby našli legendárny lietajúci stroj pochovaný pod starovekým mestom. Hra obsahuje podobný kooperatívny spôsob hry ako Zakázaný ostrov, avšak Zakázaná poušť je úplne nová hra s inovatívnym setom mechanizmov, ako napríklad neustále sa pohybujúca hracia plocha, individuálny manažment zdrojov a jedinečná metóda na lokalizovanie jednotlivých častí lietajúceho stroja.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
21,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Pripravte sa na vzrušujúce dobrodružstvo za objavením legendárneho lietajúceho stroja, ktorý je pochovaný v ruinách starovekého mesta uprostred púšte. Aby ste prežili spaľujúcu horúčavu a nemilosrdnú piesočnú búrku, potrebujete spolupracovať a využiť každý dostupný zdroj. Nájdite lietajúci stroj a uniknite skôr, než sa z vás všetkých stane natrvalo súčasť Zakázanej púšte!

V hre Zakázaná púšť, ktorá je tematicky pokračovateľom hry Zakázaný ostrov, sa hráči ujmú úloh neohrozených dobrodruhov, ktorí hodia opatrnosť za hlavu a snažia sa prežiť tak neúprosné teplo, ako aj zúrivný piestok, aby našli legendárny lietajúci stroj pochovaný pod starovekým mestom.

Hra obsahuje podobný kooperatívny spôsob hry ako Zakázaný ostrov, avšak Zakázaná poušť je úplne nová hra s inovatívnym setom mechanizmov, ako napríklad neustále sa pohybujúca hracia plocha, individuálny manažment zdrojov a jedinečná metóda na lokalizovanie jednotlivých častí lietajúceho stroja.

Obsah hry:
  • 49 hracích kariet
  • 48 žetónov piesku
  • 24 dielikov púšte
  • 6 panáčikov
  • 6 plastových šípok
  • 4 časti lietajúceho stroja
  • 1 model lietajúceho stroja
  • 1 merač piesočnej búrky
  • 1 stojan na merač piesočnej búrky
  • pravidlá.
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Matt Leacock
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Bashca
20.11.2020
Trosku sme sa obavali, ci narocnot hry a mala sanca na vyhru nepokazi druzstvu moralku. Ale nie, priebeh hry je taky variabilny a napinavy, ze sme nevedeli prestat hrat. Tento raz to uz isto dame!!! ;-) Vyborna, dynamicka hra, kde spoluhraci musia spolupracovat a navzajom si pomahat a pripadny neuspech nedemotivuje muzstvo.
Veronika
27.5.2020
Výborná kooperačna hra. Je úžasne sledovať 3 deti pri hre ako bojujú spolu
Martin
6.12.2017
Paradna kooperativna hra, ktoru je dost tazke vyhrat. Naozaj treba spolupracovat a vyuzivat specialne schopnosti postav na maximum. Hracia plocha sa neustale meni, co vie pokazit dokonaly plan a chyby sa neodpustaju. Bonusom su pekne modely casti lietajuceho stroja.
zuzana
1.8.2017
Jedna z najlepších hier, kde spoluhráči nie sú súperi, ale ide im o spoločný cieľ - prežiť. Prvýkrát sme ju vyhrali spoločnými silami, keď sme ju hrali ôsmykrát. Neustále sa meniace podmienky (hracia plocha), stupňujúce sa napätie a túžba "prežiť" Vás nenechá ani chvíľu poľaviť. Určite odporúčam!
Tommi
25.7.2017
Jedna z najlepsich kooperativnych hier aku som kedy hral. Hrali sme to uz skoro 40x a vyhrali iba 5 krat. Ale to sme zacinali na strednej urovni. Hra je sice pre 2-5 hracov ale v pohode si ju vie zahrat aj 1 clovek (samozrejme s viac postavami).
GREPY
14.6.2017
Naozaj jedna z tých lepších hier s originálnou hernou mechanikou. Vyhrať sa dá len jedným spôsobom ale prehrať až tromi :D Dosť veľa závisí od náhody a v niektorých prípadoch je až nemožné hru vyhrať. Takmer od začiatku do konca ale dokáže držať hráčov v napätí, že každé kolo môže byť ich posledné. Keď sa konečne hru po nejakom čase podarí vyhrať tesne pred istou smrťou, je ten pocit o to lepší :)
6 Hodnotení
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje