Hostina pro Ódina - rozšírené vydanie
Hostina pro Ódina je hutná a komplexná hra pre 1-4 hráčov, ktorá hráčov vezme na neľútostný sever európskeho kontinentu, do neúrodných, no krásnych končín sveta Vikingov! Klenot Uwe Rosenberga vám tentokrát umožní okúsiť denný chlebík húževnatých severanov. Mozaika zložená z poľnohospodárstva, obchodu, lúpežných výprav (vedeli ste, že samotné slovo Viking pôvodne označuje povolanie? Konkrétne krvavé povolanie piráta a nájazdníka) a dobývania nových území. Budete loviť, zhromažďovať zásoby, spracovávať ich, stavať budovy a lode, objavovať nové územia a vykonávať nájazdy. To všetko v snahe o čo najväčšiu prosperitu vášho kmeňa. Tá samozrejme znamená víťazné body. Rozšírené vydanie navyše ponúka herný plán pre dvoch hráčov a dve malé rozšírenia Ostrovy a Sklizeň. Ostrovy prinášajú ešte väčšiu možnosť variability a herného bonusu. Sklizeň ponúka premenlivé možnosti žatvy pre každú hernú partičku, žetóny surovín, nové druhy tovaru a tiež rýchlejšiu, šesť kolovú verziu hry. Hra ponúka naozaj veľmi veľkú variabilitu v každej jednotlivej hre a silnú znovuhrateľnosť. K dispozícii máte cca 60 možných akcií, ktoré môžete vykonávať a je len na vás ako povediete vašu vikingskú komunitu. Hostina pro Ódina ponúka vo svojom rozšírenom vydaní aj prepracovaný mód pre jedného hráča.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90-120 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
68,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hostina pro Ódina je hutná a komplexná hra pre 1-4 hráčov, ktorá hráčov vezme na neľútostný sever európskeho kontinentu, do neúrodných, no krásnych končín sveta Vikingov!

Klenot Uwe Rosenberga vám tentokrát umožní okúsiť denný chlebík húževnatých severanov. Mozaika zložená z poľnohospodárstva, obchodu, lúpežných výprav (vedeli ste, že samotné slovo Viking pôvodne označuje povolanie? Konkrétne krvavé povolanie piráta a nájazdníka) a dobývania nových území. Budete loviť, zhromažďovať zásoby, spracovávať ich, stavať budovy a lode, objavovať nové územia a vykonávať nájazdy. To všetko v snahe o čo najväčšiu prosperitu vášho kmeňa. Tá samozrejme znamená víťazné body.

Rozšírené vydanie navyše ponúka herný plán pre dvoch hráčov a dve malé rozšírenia Ostrovy a Sklizeň. Ostrovy prinášajú ešte väčšiu možnosť variability a herného bonusu. Sklizeň ponúka premenlivé možnosti žatvy pre každú hernú partičku, žetóny surovín, nové druhy tovaru a tiež rýchlejšiu, šesť kolovú verziu hry.

Hra ponúka naozaj veľmi veľkú variabilitu v každej jednotlivej hre a silnú znovuhrateľnosť. K dispozícii máte cca 60 možných akcií, ktoré môžete vykonávať a je len na vás ako povediete vašu vikingskú komunitu. Hostina pro Ódina ponúka vo svojom rozšírenom vydaní aj prepracovaný mód pre jedného hráča.

Obsah hry:

1 veľká akčná doska s akčnými poliami
4 domáce dosky (pre každého hráča)
1 oválna zásobovacia doska na špeciálne dieliky
1 malá zásobovacia doska pre lode
4 obojstranné dosky objavov
1 oranžová osemuholníková kocka
1 modrá 12-stranná kocka
2 zakladače na ukladanie dielikov tovaru
15 špeciálnych dielikov
346 dielikov tovaru
190 kariet povolaní
47 červených kariet zbraní
125 strieborných mincí
2 diely na rozšírenie akčnej dosky
1 veľký prehľad kola
3 doštičky budovy " kôlňa "
3 doštičky budovy "kamenný dom"
5 doštičky budovy "dlhý dom"
8 horských pásov
32 dlaždíc lodí
32× drevo, 24× kameň, 40× ruda
48 drevených figúrok Vikingov
1 hnedý Los pre začínajúceho hráča
1 biela kocka na počítanie kôl
12 plastových vrecúšok
1 príloha
1 almanach
1 pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Uwe Rosenberg
Rok vydania:
2023
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje