Mysterium CZ
Mystery je nová verzia výbornej kooperatívnej detektívnej hry Tajemnicze Domostwo, ktorá kombinuje mechanizmy hier Dixit a Cluedo a ktorú nový vydavateľ zahalil do nového šatu. Mechanizmy ostali rovnaké, grafické prevedenie je však nové. Vydavateľ pridal pomôcky pre ducha, ktoré sa v Tajemnicze Domostwo nenachádzali. Duch dostane zástenu, aby mal prehľad o trojiciach kariet, ktoré vybral hráčom a dvojminútové presýpacie hodiny na stopnutie času, ktorý majú hráči na tipnutie karty. Na panstve Warwick bol spáchaný zločin a bol z neho obvinený a nakoniec popravený nevinný človek. Jeho duch teraz na panstve straší a tak je povolaná skupina paranormálnych vyšetrovateľov, ktorí majú zistiť, prečo neopustil panstvo a sužuje jeho obyvateľov. Jeden z hráčov sa ujme úlohy ducha a v priebehu jedného týždňa sa snaží priviesť ostatných hráčov k vinníkovi. Každú noc sa hráči stretávajú s víziami, pomocou ktorých sa ich duch snaží priviesť k pravému páchateľovi. Podarí sa im však pochopiť, čo sa im pokúša duch povedať? Nájdu zbraň, miesto činu a nakoniec aj skutočného vraha, alebo ostane zločin nepotrestaný a duch nevinného bude blúdiť chodbami panstva naveky.      
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
40 min.
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Jazyk hry:
36,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Objednáme pre vás
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Mystery je nová verzia výbornej kooperatívnej detektívnej hry Tajemnicze Domostwo, ktorá kombinuje mechanizmy hier Dixit a Cluedo a ktorú nový vydavateľ zahalil do nového šatu. Mechanizmy ostali rovnaké, grafické prevedenie je však nové. Vydavateľ pridal pomôcky pre ducha, ktoré sa v Tajemnicze Domostwo nenachádzali. Duch dostane zástenu, aby mal prehľad o trojiciach kariet, ktoré vybral hráčom a dvojminútové presýpacie hodiny na stopnutie času, ktorý majú hráči na tipnutie karty.

Na panstve Warwick bol spáchaný zločin a bol z neho obvinený a nakoniec popravený nevinný človek. Jeho duch teraz na panstve straší a tak je povolaná skupina paranormálnych vyšetrovateľov, ktorí majú zistiť, prečo neopustil panstvo a sužuje jeho obyvateľov. 

Jeden z hráčov sa ujme úlohy ducha a v priebehu jedného týždňa sa snaží priviesť ostatných hráčov k vinníkovi. Každú noc sa hráči stretávajú s víziami, pomocou ktorých sa ich duch snaží priviesť k pravému páchateľovi. Podarí sa im však pochopiť, čo sa im pokúša duch povedať? Nájdu zbraň, miesto činu a nakoniec aj skutočného vraha, alebo ostane zločin nepotrestaný a duch nevinného bude blúdiť chodbami panstva naveky.

 

 

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Dĺžka hry:
40 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
František Škoda
17.4.2016
Dixit + silná téma + príbeh = Mysterium. Ak máte radi Dixit, pravdepodobne budete mať radi Mysterium. Ak nie (ja som sa ho už napríklad prejedol), je možné, že zaujme takisto. Komponenty sú totiž super kvalitné, vždy tematické a nádherné. Ešte aj postavičky majú svoj životopis, čo je síce nepodstatné, ale tému to posilňuje. Vďaka nej nemáte pocit, že sa hráte s kartičkami, ale naozaj preberáte vízie od ducha a riešite vraždu. Čo sa týka hrateľnosti, je to akoby Dixit, ktorý je napínavý (na vyriešenie záhady je limit) a keďže je kooperatívna, posilňuje spoluprácu a debatovanie medzi hráčmi. Navyše silná téma podnecuje k vytváraniu príbehov na základe vraha, miestnosti a zbrane. Vrelo odporúčam!
Adam
21.5.2016
Mám mnoho hier rôznych žánrov, ale mystérium je jednoznačne jedna z najlepších. hrávame ju veľmi radi a často, vrelo odporúčam každému.
M
6.10.2016
Vynikajúca hra, skvelo vizuálne spracovaná (tie ilustrácie!!!). Najväčšie plus má u mňa za možnosť presnej voľby obtiažnosti (postupne, nie len formou ťažká/ľahká). Bez problémov hrateľná aj pre dvoch. Určite odporúčam :)
Daniela
8.10.2016
Hra je doslova krásna, ilustrácie sú veľmi pekné! Ak máte radi Dixit a Cluedo, toto je naozaj ten pravý "mix" oboch.
Onyxina
11.3.2019
Zaujimava hra (dokonca aj pre 2 hracov). Je to hra, ktoru je mozne stale opakovat a neomrzi. Je velmi jednoducha na pochopenie a zazijete pri nej vela zabavy - o smiech bolo pri tejto hre vzdy postarane :) Je to hra "podobna" stylu Dixit hry, kde musime nieco zistit pomocou obrazkov a najst tak vraha ducha.
Noro
23.8.2020
Je to super hra, hráme to často a radi, faktor náhody (ak prídu fakt zlé karty) a poradie v ktorom duch rozdáva indície často zamieša úvahou hráčov :D Podarilo sa mi raz za 3 kolá odhaliť svoj príbeh, ale mali sme aj hru kde sme 3 kolá hádali postavu a duch minul aj vranu a nic z toho :D
6 Hodnotení
Herné rozšírenia
Mysterium: Secrets & Lies
dlhodobo nedostupné
18,99 €
Mysterium: Hidden Signs
objednáme pre vás
16,99 €
Mysterium: Skrytá znamení
skladom, odosielame čo najskôr
17,99 €
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
27,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje