Zima Mrtvých (Dead of Winter)
Zima Mrtvých (Dead of Winter) je semi-kooperatívna hra, v ktorej sa hráči ako členovia vymierajúcej kolónie preživších nachádzajú vo svete, kde väčšina ľudstva buď zahynula alebo sa vďaka nákaze premenila na ľudožravé monštrá. Každý z hráčov predstavuje vodcu skupiny ľudí, pričom na výber je niekoľko desiatok postáv. Hra je tzv. meta-kooperatívna psychologická hra o prežití, čo znamená, že hráči sú nútení spolupracovať, aby spoločne splnili podmienky víťazstva, no zároveň každý hráč sleduje svoje vlastné tajné ciele. To môže byť celkom obyčajná drobnosť, ktorá nemá vplyv na  záujmy kolónie, ale môže to byť aj nebezpečná posadnutosť, která je v rozpore s cieľmi celej skupiny. Môže to byť aj túžba čo najviac sťažiť ostatním cestu k víťazstvu, alebo dokonca túžba všetkých zničiť. Jednotlivé hry tak môžu skončiť víťazstvom všetkých, víťazstvom niektorých, alebo iba jediného hráča. No rovnako aj prehrou všetkých. Hra je veľmi silne zameraná na príbeh, v ktorom musíte prežiť krutú zimu v postkatastrofickom svete. Čo pre vás znamená hľadať potravu a zásoby, vyhýbať sa nástrahám, riešiť krízy vo vnútri kolónie a bojovať s hrozbami z vonkajšieho sveta mimo kolónie. Hráči sú tak často postavení pred rozhodnutia, či uprednostnia svoje osobné ciele pred potrebami kolónie a svojej skupiny.
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
100 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
45,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Zima Mrtvých (Dead of Winterje semi-kooperatívna hra, v ktorej sa hráči ako členovia vymierajúcej kolónie preživších nachádzajú vo svete, kde väčšina ľudstva buď zahynula alebo sa vďaka nákaze premenila na ľudožravé monštrá. Každý z hráčov predstavuje vodcu skupiny ľudí, pričom na výber je niekoľko desiatok postáv. Hra je tzv. meta-kooperatívna psychologická hra o prežití, čo znamená, že hráči sú nútení spolupracovať, aby spoločne splnili podmienky víťazstva, no zároveň každý hráč sleduje svoje vlastné tajné ciele. To môže byť celkom obyčajná drobnosť, ktorá nemá vplyv na  záujmy kolónie, ale môže to byť aj nebezpečná posadnutosť, která je v rozpore s cieľmi celej skupiny. Môže to byť aj túžba čo najviac sťažiť ostatním cestu k víťazstvu, alebo dokonca túžba všetkých zničiť. Jednotlivé hry tak môžu skončiť víťazstvom všetkých, víťazstvom niektorých, alebo iba jediného hráča. No rovnako aj prehrou všetkých. Hra je veľmi silne zameraná na príbeh, v ktorom musíte prežiť krutú zimu v postkatastrofickom svete. Čo pre vás znamená hľadať potravu a zásoby, vyhýbať sa nástrahám, riešiť krízy vo vnútri kolónie a bojovať s hrozbami z vonkajšieho sveta mimo kolónie. Hráči sú tak často postavení pred rozhodnutia, či uprednostnia svoje osobné ciele pred potrebami kolónie a svojej skupiny.

Obsah hry:
 • 54 kariet s rôznymi cieľmi
 • 5 tabuliek pre hráčov
 • 1 žetón prvého hráča
 • 275 kariet
 • 153 žetónov
 • 60 kartónových figúriek
 • 60 stojanov na figúrky
 • 1 hrací plán
 • 6 kariet lokácií
 • Pravidlá
 • 31 kociek
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
100 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jonathan Gilmour, Isaac Vega
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Mato
2.2.2017
Hra posobi dost komplexne ale je to radost hrat aj pre ludi ktori niesu fanusici zombie temy. Pribehy su velmi lakave a pocas kola sa toho vela deje takze hra udrzi v napati aj napriek dlhej dobe hranie. Roznodne odporucam skusit
Kočkodlak
19.5.2017
Je to veľmi náročná hra. Nič pre začiatočníkov. Budete neustále v napätí a až na úplnom konci bude rozhodnuté, kto vyhrá- a prečo. Okrem klasického zabíjania zombíkov sa musíte starať o svoju kolóniu- utočisko. Tam musíte kŕmiť ľudí, čistiť odpad, udržiadať oheň. Ostatní obyvatelia odchádzajú na misie v okolí (škola, pumpa, policajná stanica, nákupné centrum) a hľadajú to čo potrebujete- ale aj to, čo potrebujú oni, plnia sa malé úlohy, ale postupne musíte spoločne naplniť aj hlavnú úlohu a každý hráš má vlastnú tajnú úlohu. Niektorý hráči (nie postavy) sú "dobrí" no niektorí môžu byť zradcovia. Takých by ste hlasovaním mali vyštvať z kolónie... mne sa raz ako zradcovi podarilo hlasovaním vyštvať svojho najväčšieho odporcu (ktorý bol samozrejme dobrý). Keď to hráči zistili, už bolo neskoro- musel odísť :D ... a ďalšie kolo som sabotoval zásobovanie kolónie (lebo v predošlých kolách som postupne ukecal spoluhráčov aby svojich ľudí poslali preč na misie, že ja budem "držať oheň") a morálka klesla na 0- tým som ukončil hru a hráči prehrali. Ja som Ale nevyhral, lebo som nestihol splniť svoju osobnú úlohu a na podiv to vyhral ten vyštvaný kamarát, ktorý si po vyštvaní vzal novú osobnú úlohu a bola tak ľahká, že ju dokázal naplniť- a jediný vlastne vyhral ;) hra trvá dlho, veľa sa toho deje a je ťažká- ale stojí za to.
Jozef
19.2.2022
Veľmi dobrá hra. Určite odporúčam.
3 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje