Twilight Imperium CZ
Twilight Imperium je jedna z najepickejších strategických hier, aké môžete dostať na svoj stôl. Je to herná legenda, ktorá teraz vychádza už vo štvrtej edícii. V tejto hre sa snažíte ovládnuť vesmír so svojou zvolenou rasou (v hre je na výber až 17 rás). Takže budete vynachádzať nové technológie, vylepšovať svoje lode a jednotky, obsadzovať planéty a popri tom všetkom samozrejme bojovať, prípadne obchodovať s ostatnými. Samozrejmosťou je aj politický boj a snaha o presadzovanie zákonov vyhovujúcich práve vám, pretože vybudovať a udržať vesmírne impérium nie je jednoduché. Jednoducho je to veľmi komplexná hra, ktorá vám poskytne unikátny herný zážitok, vyžadujúci síce 4 a viac hodín, no odmenou vám budú nevšedné a silné momenty. Úsvit nového veku „Znamenia veľkých zmien sú všade. Cítim, ako galaxia povstáva. Ako keď sa prastará beštia prebúdza z driemot v temnej jaskyni.“  — Mahthom Iq Seerva, strážca Kroník správcov V rokoch nasledujúcich po ničivých Súmračných vojnách sa Veľké rasy bývalého Lazaxského cisárstva stiahli do svojich vlastných domovských svetov a nastalo obdobie krehkého ticha. Teraz sa galaxia opät začína hýbať, a Veľké rasy znovu upierajú svoj zrak do vesmírnych hlbín ďaleko za svojimi hranicami. Mecatol Rex, kedysi žiarivý klenot galaktickej civilizácie, opäť čaká na toho, kto bude tak trúfalý a pozdvihne cisársku korunu. Kto sa prvý odváži usadnúť na cisársky trón? Či už pomocou vojenskej nadvlády alebo šikovných manipulácií s Galaktickou radou, Veľké rasy sa pripravujú na úsvit nového veku.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
240 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
129,99 €
Dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Twilight Imperium je jedna z najepickejších strategických hier, aké môžete dostať na svoj stôl. Je to herná legenda, ktorá teraz vychádza už vo štvrtej edícii. V tejto hre sa snažíte ovládnuť vesmír so svojou zvolenou rasou (v hre je na výber až 17 rás). Takže budete vynachádzať nové technológie, vylepšovať svoje lode a jednotky, obsadzovať planéty a popri tom všetkom samozrejme bojovať, prípadne obchodovať s ostatnými. Samozrejmosťou je aj politický boj a snaha o presadzovanie zákonov vyhovujúcich práve vám, pretože vybudovať a udržať vesmírne impérium nie je jednoduché. Jednoducho je to veľmi komplexná hra, ktorá vám poskytne unikátny herný zážitok, vyžadujúci síce 4 a viac hodín, no odmenou vám budú nevšedné a silné momenty.

Úsvit nového veku

„Znamenia veľkých zmien sú všade. Cítim, ako galaxia povstáva. Ako keď sa prastará beštia prebúdza z driemot v temnej jaskyni.“

 — Mahthom Iq Seerva, strážca Kroník správcov

V rokoch nasledujúcich po ničivých Súmračných vojnách sa Veľké rasy bývalého Lazaxského cisárstva stiahli do svojich vlastných domovských svetov a nastalo obdobie krehkého ticha. Teraz sa galaxia opät začína hýbať, a Veľké rasy znovu upierajú svoj zrak do vesmírnych hlbín ďaleko za svojimi hranicami. Mecatol Rex, kedysi žiarivý klenot galaktickej civilizácie, opäť čaká na toho, kto bude tak trúfalý a pozdvihne cisársku korunu. Kto sa prvý odváži usadnúť na cisársky trón? Či už pomocou vojenskej nadvlády alebo šikovných manipulácií s Galaktickou radou, Veľké rasy sa pripravujú na úsvit nového veku.

Obsah hry:

2 pravidla
17 karet frakcí
6 velitelských center
51 dílků systémů
354 plastových jednotek
8 karet strategií
1 počítadlo vítězných bodů
59 karet planet
40 karet cílů
80 karet akcí
50 karet agendy
41 karet směnek
1 žeton mluvčího
122 karet technologií
62 karet vylepšení jednotek
1 žeton správců
2 žetony creusské červí díry
1 žeton Naalu „0“
2 žetony Nekro asimilátorů✧
272 žetonů rozkazů
289 žetonů kontroly
48 žetonů zboží a surovin
49 žetonů pěchoty
49 žetonů stíhačů
8 desetistěnných kostek

Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
240 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Peter
Rok vydania:
2018
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje