Hry pre deti

Hra je dôležitou súčasťou každého dieťaťa a je nevyhnutná pre jeho prirodzený rozvoj. Pri hre sa dieťa učí a ani si to neuvedomuje. Spoločenské hry sú skvelým spôsobom ako učiť deti prostredníctvom hry.

Pri výbere detskej hry treba byť opatrný, čo sa týka vekovej hranice. Hry uvádzajú vek, od akého sú deti schopné hrať hru. Niekedy aj zdanlivo jednoduchá hra môže malú hlávku dostatočne potrápiť. V každom vývojovom štádiu sa dieťa posúva ďalej a objavuje svoje nové schopnosti a možnosti. Hry pre deti pomáhajú posilňovať mozog a rozvíjať myšlienkové pochody.

Na našej stránke nájdete hry rozdelené do 5 kategórii podľa veku.

Typ detskej hry je taktiež dôležitý. Je dobré vedieť, či hľadáte hru, ktorú sa dieťa bude hrať samé, alebo či chcete niečo, čo sa s dieťaťom zahrá aj niekto ďalší.

V prípade, že je pre vás vhodné, ak sa dieťa hrá samostatne, nájdete v našej ponuke hlavolamy, ktoré rozvíjajú logické myslenie, priestorovú orientáciu a trpezlivosť. Tu je tiež dobré prihliadať na vek. Súčasné hlavolamy obsahujú niekoľko úrovní a každá má určitý počet úloh. Je potrebné riešiť úlohy jednu po druhej, aj keď tie prvé sa môžu zdať príliš jednoduché. Dieťa sa postupne učí pracovať s hlavolamom a postupne sa prepracuje k náročnejším úlohám, ktoré mu zaberú viac času. (Červená Karkulka, Club 2 %, Lovci duchov, Auto Block, IQ Puzzle; viac info v kategórii Hlavolamy).

Ak dieťa uprednostňuje pri hraní spoločnosť, porozmýšľajte, či dieťa viac uvíta, ak bude s ostatnými súperiť, alebo spolupracovať. Podľa toho môžete vybrať hru kompetitívnu alebo kooperatívnu.

Pri kompetitívnych hrách deti súperia a chcú zvíťaziť. Tu zvážte, či budete hľadať postrehovú hru (Dobble Hľadá sa Dory, Duch, Trpaslíci, Hrábni si, Ovocný šalát), kde ide o rýchlosť a dobrý postreh alebo premýšľaciu hru (Carcassonne, Mlsné myšky, Joe´s Zoo, Labyrint, Začarovaná veža), kde si deti musia trochu premyslieť svoj ťah.

Kooperatívne hry sú veľmi obľúbené, pretože všetci hrajú spolu proti hre a samozrejme, že je skvelé ak spoločnými silami dokážu zvíťaziť. Pri takýchto hrách spolu rozmýšľate ako postupovať a prekonávať prekážky ( Mmm, Karneval berušek, Příšerky ze skříne, Orchard, Ghost tower, Dračí poklad).

Vybrať tú správnu detskú hru môže byť poriadny oriešok. Či už hľadáte hry pre dievčatá, alebo hry pre chlapcov, vieme vám poradiť. Na našej webovej stránke si môžete vyhľadať hru podľa rôznych tém napr. vesmír, vojna, spolupráca, stredovek, atď.; podľa kategórií napr. detské hry, rodinné hry, strategické hry, hlavolamy, kooperatívne, atď; Taktiež môžete využiť našu pomoc a obrátiť sa priamo na nás prostredníctvom mailu, telefónu, či webchatu. Dobrým pomocníkom je určite aj náš webový nákupný poradca. Pár klikov, pár otázok a výsledkom je zaujímavá hra, ktorú ste hľadali.

Dobble

10,99 €
od 6 rokov
2 - 8
Skladom. Expedujeme ihneď

IQ Puzzle

9,99 €
od 6 rokov
1

Dlhodobo nedostupné

Speed Cups

14,99 €
od 6 rokov
2 - 4
Skladom. Expedujeme ihneď

Příběhy z kostek

9,99 €
od 8 rokov
1 - 12
Skladom. Expedujeme ihneď

Pie Face

23,99 €
od 6 rokov
2 - 4
Skladom. Expedujeme ihneď

Pie Face Showdown

32,99 €
od 6 rokov
2
Skladom. Expedujeme ihneď

Cardline: Dinosauři

14,99 €
od 7 rokov
1 - 8
Skladom. Expedujeme ihneď

Cardline: Svet zvierat

Cardline: Svet zvierat - rodinná hra
U nás v slovenčine
14,99 €
od 7 rokov
1 - 6
Skladom. Expedujeme ihneď

Korytnačky (Želví závody)

14,99 €
od 5 rokov
2 - 5
Skladom. Expedujeme ihneď

Dobble Kids

10,99 €
od 4 rokov
2 - 5

Momentálne nedostupné

Dobble ZOO

11,99 €
od 6 rokov
2 - 8
Skladom. Expedujeme ihneď

IQ Fit

9,99 €
od 6 rokov
1
Skladom. Expedujeme ihneď
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > >>
Nenašli ste, čo ste hľadali? Poradíme vám!